6 Niedziela Wielkanocy – 9.05.2010

Wprowadzenie

Zgromadzeni na Mszy Świętej w 6 Niedzielę Wielkanocną, uwielbiajmy Boga i składajmy dziękczynienie za to, że przez Swojego Syna, Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym obdarza nas pełnią radości, miłości i pokoju.

Jednoczymy się w modlitwie z Episkopatem Polski i Kościołem naszej Archidiecezji, pielgrzymującym z Wawelu na Skałkę, ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Serdeczną modlitwą otoczmy rodziny i dzieci, które dzisiaj uroczyście przystąpią /ły/ do Komunii Świętej.

 

Ogłoszenia

1. Dzisiaj o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji dzieci klas II, które uroczyście przystąpią do Komunii Świętej oraz w intencji dzieci klas III w rocznicę I Komunii Świętej. W Białym Tygodniu, dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszy Św. o godz. 18.00.

2. Zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 16.30.

3. Na nabożeństwo majowe zapraszamy dzisiaj o godz. 17.30. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwach majowych.

4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe – dni modlitw o dobre urodzaje, o uświęcenie pracy ludzkiej i za kraje głodujące. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie jest ciągle bardzo wiele. Zachęcamy do udziału we Mszy Św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym.

5. W tym tygodniu odbędą się kolejne spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Swoimi ofiarami składanymi do puszek przed kościołem będziemy mogli pomóc w dofinansowaniu wspólnych wakacji dla ministrantów i lektorów.

7. Polecamy dzieciom, młodzieży i dorosłym lekturę prasy katolickiej, która jest do nabycia w naszym kościele.

Pouczeni słowami Pana, idźmy do naszych domów i głośmy światu Miłość, która dla nas zdolna jest do wszelkiego poświęcenia. Na to dawanie świadectwa miłości niech nam Bóg teraz błogosławi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *