Ogłoszenia

6 Niedziela Wielkanocy – 9.05.2010

Wprowadzenie

Zgromadzeni na Mszy Świętej w 6 Niedzielę Wielkanocną, uwielbiajmy Boga i składajmy dziękczynienie za to, że przez Swojego Syna, Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym obdarza nas pełnią radości, miłości i pokoju.

Jednoczymy się w modlitwie z Episkopatem Polski i Kościołem naszej Archidiecezji, pielgrzymującym z Wawelu na Skałkę, ku czci św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Serdeczną modlitwą otoczmy rodziny i dzieci, które dzisiaj uroczyście przystąpią /ły/ do Komunii Świętej.

 

Ogłoszenia

1. Dzisiaj o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji dzieci klas II, które uroczyście przystąpią do Komunii Świętej oraz w intencji dzieci klas III w rocznicę I Komunii Świętej. W Białym Tygodniu, dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszy Św. o godz. 18.00.

2. Zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 16.30.

3. Na nabożeństwo majowe zapraszamy dzisiaj o godz. 17.30. Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w nabożeństwach majowych.

4. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe – dni modlitw o dobre urodzaje, o uświęcenie pracy ludzkiej i za kraje głodujące. Klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie jest ciągle bardzo wiele. Zachęcamy do udziału we Mszy Św. o godz. 18.00 i nabożeństwie majowym.

5. W tym tygodniu odbędą się kolejne spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Swoimi ofiarami składanymi do puszek przed kościołem będziemy mogli pomóc w dofinansowaniu wspólnych wakacji dla ministrantów i lektorów.

7. Polecamy dzieciom, młodzieży i dorosłym lekturę prasy katolickiej, która jest do nabycia w naszym kościele.

Pouczeni słowami Pana, idźmy do naszych domów i głośmy światu Miłość, która dla nas zdolna jest do wszelkiego poświęcenia. Na to dawanie świadectwa miłości niech nam Bóg teraz błogosławi.