Ogłoszenia

Wniebowstąpienie Pańskie – 7 Niedziela Wielkanocy– 16.05.2010

Wprowadzenie

„Pan wśród radości wstępuje do nieba\”. W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, gromadzimy się przy ołtarzu, aby złożyć Ofiarę Eucharystyczną. Wniebowstąpienie Jezusa jest wywyższeniem ludzkiej natury. Dziękujmy Bogu za ten dar i prośmy, abyśmy mogli kiedyś dostąpić chwały naszego Pana. Otwórzmy się na działanie łaski Jezusa: niech słowo Boże i wspólna Eucharystia obudzą w nas pragnienie nieba; niech będą przedsmakiem uczty w Domu Ojca.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj zapraszamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwie majowym o godz. 17.30.

2. Jutro rozpoczyna się Septenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

3. W najbliższy czwartek, 20 maja o godz. 18.00 Ks. Biskup Jan Szkodoń udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży klas III Gimnazjum. Młodzież oraz Rodziców i świadków zapraszamy na wspólną modlitwę przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 19.00. Okazja do spowiedzi dla młodzieży, rodziców, świadków i rodzeństwa we wtorek i środę od godz. 17.30.

4. W sobotę, 22 maja o godz. 11.00 w naszym kościele Biskup diecezji radomskiej Henryk Tomasik udzieli święceń kapłańskich i diakonatu kandydatom ze Zgromadzenia Św. Michała Archanioła. Zapraszamy na tę uroczystość i prosimy o modlitwę w intencji kandydatów do święceń.

5. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Przed tą uroczystością w sobotę zapraszamy na czuwanie modlitewne, które rozpocznie się o godz. 21.00, a zakończy Mszą św. o północy w kaplicy dolnego kościoła. Czuwanie poprowadzi Odnowa w Duchu Świętym.

6. Serdeczne „Bóg zapłać\” za ofiary składane do puszek przed kościołem, którymi będziemy mogli pomóc w dofinansowaniu wakacji dla Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej z naszej parafii.

Przez uczestnictwo w dzisiejszej liturgii oddaliśmy chwałę Bogu i zostaliśmy napełnieni Jego łaską. Niech przyjęcie Jego błogosławieństwa pomoże nam w podjęciu obowiązków i zadań, które nas czekają w rozpoczynającym się tygodniu.