Ogłoszenia

Uroczystość NMP Królowej Polski – poniedziałek – 3.05.2010

Wprowadzenie

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, jest dla nas okazją do modlitwy w intencji Ojczyzny i wszystkich sprawujących władzę w naszym kraju.  Prośmy Boga, aby za wstawiennictwem Maryi, Królowej Polski, w sercach Polaków wzrastała wiara nadzieja i miłość.  Stając wobec różnych wyzwań, jakie stawia przed nami współczesność, pragniemy stanąć w duchu przed tronem Królowej Polski, wzywając Ją przede wszystkim jako Matkę, aby wstawiała się za nami u swego Syna, Zbawiciela wszystkich ludów i narodów.

 

Ogłoszenia

1. Dzisiaj w ten szczególny dzień dla naszego Narodu, Msze Święte odprawiamy o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwie majowym w intencji Ojczyzny o godz. 17.30. Nabożeństwa majowe odprawiamy; w niedziele i uroczystości o godz. 17.30, w dni powszednie o godz. 18.30.

2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca.

3. W najbliższy czwartek od godz. 17.00 Wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Dobrodziejów i wpisanych do Księgi Mszy Świętych Wieczystych.

4. W sobotę, 8 maja przypada Uroczystość św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. . Tradycyjna procesja ku czci św. Stanisława, z Wawelu na Skałkę, z udziałem Episkopatu Polski wyruszy w niedzielę o godz. 9.00.

5. W niedzielę przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Świętej i Rocznicę I Komunii Świętej.

6. Również w przyszłą NIEDZIELĘ zmiana tajemnic różańcowych i Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca.

Oddanie się do dyspozycji Maryi jest pewną drogą do tego,  aby zwycięstwo Jezusa dokonywało się w nas samych, naszych rodzinach, środowiskach i całej Ojczyźnie.  Niech w tym zawierzeniu umacnia nas kapłańskie błogosławieństwo.