Kancelaria parafialna czynna jest:
w poniedziałki i czwartki w godz.
18.30 – 19.30,
oraz w środy i w soboty w godz.
7.30 – 8.30.
DOKUMENTY, KTÓRE NALEŻY PRZEDSTAWIĆ W KANCELARII PARAFIALNEJ:
Do Sakramentu Chrztu św.
Kto może być chrzestnym?
Chrzestnym może być tylko człowiek, który przyjął ważnie Sakrament Chrztu i Bierzmowania w Kościele Katolickim; jest wierzącym i praktykującym katolikiem, a ponadto nie związany żadnymi przeszkodami i karami kościelnymi, czyli może ważnie i godnie przystępować do Sakramentów Świętych.
Nie może być chrzestnym np. osoba żyjąca bez ślubu kościelnego, rozwiedziona i żyjąca w konkubinacie lub nie mająca nic wspólnego z życiem Kościoła. Wymagany wiek od 16 lat.
Ponadto chrzestny, o ile nie jest z parafii, gdzie ma być chrzest, musi dostarczyć zaświadczenie od swojego Ks. Proboszcza /miejsca zamieszkania i spełniania praktyk religijnych/, że może być chrzestnym dziecka.
Do Sakramentu Małżeństwa
Do pogrzebu
Pogrzeb chrześcijański jest liturgią, która powinna odzwierciedlać rzeczywistą więź zmarłego z Kościołem oraz wyrażać i umacniać wiarę zgromadzonej wspólnoty w życie wieczne.
Zachęcamy usilnie bliskich i przyjaciół zmarłego, aby będąc w stanie łaski uświęcającej – przyjęli podczas Mszy Św. pogrzebowej Komunię Świętą, która jest najcenniejszym darem dla zmarłego.
Zachęcamy także do zatroszczenia się o stałą modlitwę wspólnoty parafialnej w intencji swoich bliskich zmarłych poprzez ofiarowanie w ich intencji Mszy Świętych / zwłaszcza w 30 dzień po śmierci, w rocznicę śmierci, w dzień imienin/ oraz modlitwy różańcowej podczas listopadowych „wypominków”.
Po uzgodnieniu daty i godziny pogrzebu w biurze cmentarza, bliscy zmarłego zgłaszają się w kancelarii parafialnej.
Pilne sprawy można załatwiać codziennie bezpośrednio po Mszy św. rano i wieczorem.