Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V. Zwykła – 09.02.2014

Wprowadzenie:

Dzisiejsza niedziela przypomina nam, że człowiek jest wyjątkową istotą. Stworzony na obraz Boga musi jednak strzec swojej świętości. Aby być światłem dla świata koniecznie trzeba być blisko Chrystusa. Tylko wtedy będziemy dobrym przykładem wiary dla innych ludźmi, gdy całe nasze życie oprzemy nie na mądrości ludzkiej, lecz na mocy Bożej.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30, nieszpory niedzielne o 17.30!
  2. Wtorek – 11. lutego przypada rocznica Objawień Maryjnych w Lourdes. Kościół z woli Ojca Św. Bł. Jana Pawła II obchodzi wtedy Światowy Dzień Chorego. Główne obchody XXII. Światowego Dnia Chorego w naszej Archidiecezji odbędą się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach –  we wtorek, 11. lutego o godz. 11.00. W czasie tej Eucharystii przybyli Chorzy i Starsi będą mogli otrzymać Sakrament Namaszczenia Chorych. Również w tym dniu przypada Uroczystość Odpustowa w kościele NMP z Lourdes przy ul. Lea. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.30.
  3. Środa – Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 – w kaplicy dolnego kościoła. W czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. W piątek, 14.02. – Święto Patronów Europy: Św. Cyryla, mnicha i Św. Metodego, biskupa.
  4. Rozpoczął się okres dorocznych rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym. Pragniemy zachęcić do skorzystania z możliwości pomocy najuboższym w naszej Wspólnocie Parafialnej, poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku dochodowego dla organizacji pożytku publicznego: Konferencji Św. Wincentego a Paulo lub Stowarzyszenia Miłosierdzia. Dokładne informacje podane są na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii. Uproszczona procedura wymaga tylko wypełnienia trzech rubryk w zeznaniu podatkowym, nie obciąża więc wiernych żadnymi kosztami. Zachęcamy do udziału w tej formie pomocy najuboższym, z góry dziękując za okazaną wielkoduszność.
  5. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia; dobrego wypoczynku dla wszystkich korzystających z zimowych ferii. Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Idźcie i niech Wasze światło świeci przed ludźmi, aby widzieli Wasze dobre uczynki i chwalili Boga, Ojca całej ziemi – który niech Wam błogosławi.