Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. Zwykła – 02.02.2014. – Święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej)

Wprowadzenie:

Potrzebujemy takiej wiary, jaką miał Symeon, który rozpoznał w Dziecięciu spełnianie się obietnic Boga. Podziękujmy dziś Stwórcy za wiarę w Jezusa i pomódlmy się w przypadający dziś Światowy Dzień Życia Konsekrowanego za członków zgromadzeń zakonnych i instytutów życia konsekrowanego, którzy służą Kościołowi i światu modlitwą i czynem, a naszymi ofiarami wesprzemy zakony kontemplacyjne.  – Intencja Mszy Św. – Zapalamy świece à Wstęp i modlitwa poświęcenia gromnic z mszału, str. 14`  po poświęceniu: „Chwała na wysokości…”

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj, ostatnie już: wspólne kolędowanie o godz. 17.30 – zapraszamy! Z racji dzisiejszego Święta CARITAS rozprowadza świece – gromnice, które są dziełem pomocy dla najuboższych, można je nabyć pod chórem.
  2. Jutro: wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika – po Mszach Św. o godz.: 7.00 i 18.00, zostanie udzielone błogosławieństwo Św. Błażeja.
  3. Wtorek: spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia, które rozpocznie się Mszą Św. o godz. 18.00.
  4. W tym tygodniu: pierwszy czwartek i piątek miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz.: 6.30 do 7.00, po południu od 16.30 do 18.00. W czwartek: wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne od godz. 17.00. Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów i wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00. W pierwszy piątek odwiedzimy Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00.
  5. Za tydzień, w niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  6. Bóg zapłać!” za złożone dzisiaj na tacę ofiary, które będą przeznaczone na wsparcie zakonów kontemplacyjnych.
  7. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia: zwłaszcza korzystającym z zimowego wypoczynku w czasie ferii szkolnych. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Kościół przypomniał nam dzisiaj, że Chrystus jest naszym światłem, naszym życiem i naszym zbawieniem – nieśmy te słowa nadziei w nasze życie z Bożym błogosławieństwem!