Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIV Zwykła – 15.09.2013

Wprowadzenie:

Bardzo ważną sprawą w naszym życiu jest prawdomówność. Gdy wypowiadamy się o sobie często mamy ochotę do wybielania swojego zachowania. Dzisiaj warto sobie uświadomić, że trzeba nam odważnie przyznawać się do swojej grzeszności. Nie po to żeby się chwalić, ale żeby otrzymać przebaczenie od Boga i nie czuć się lepszymi od innych ludzi.

Ogłoszenia

 1. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – będziemy modlić się za wszystkich zaangażowanych w dzieło wychowania, a także związanych z mediami, obchodząc Dzień Środków Społecznego Przekazu.
 2. W dniach: od 15. do 21.09.2013. obchodzić będziemy III. Tydzień Wychowania, pod hasłem: „Wychowujmy do wartości” – zapraszamy do wspólnej modlitwy Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców, a także młodzież i dzieci – intencję tę będziemy szczególnie polecać w czasie Mszy Św. wieczornych.
 3. W nowym tygodniu: *W środę – Święto Św. Stanisława Kostki, zakonnika – Patrona: Polski oraz dzieci i młodzieży – których szczególnie w tym dniu zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00. *Sobota – Święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 4. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: *Odnowa w Duchu Świętym, spotyka się na Mszy Św. w środę o godz. 19.00 – w kaplicy dolnego kościoła. *Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej (Grupa Maryjna) spotyka się w piątek o godz.: 16.00 i 17.00 – zapraszamy dziewczynki, które chciałyby dołączyć do tej parafialnej grupy.
 5. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja  w czwartek od godz. 17.00.
 6. Wraz z całym Kościołem oczekujemy na kanonizację Bł. Jana Pawła II, dlatego w naszej Archidiecezji rozpoczyna się Wielka Modlitwa Nowenną Miesięcy przed kanonizacją – nasza Wspólnota Parafialna wraz z całym Dekanatem, jest zaproszona na przyszłą niedzielę, 22.09. na godz. 17.00 do Sanktuarium Bł. Jana Pawła II – odpowiedzmy na to zaproszenie i wybierzmy się w przyszłą niedzielę z pielgrzymką do Centrum „Nie lękajcie się!”
 7. W związku z przygotowaniami do Sakramentu Bierzmowania, czekamy na wszystkich gimnazjalistów – zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Zapraszamy również chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów i prosimy o kontakt z Ks. Łukaszem.
 8. Salki sportowe dla dzieci i młodzieży będą czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 16.00 do 18.00. Zachęcamy także do korzystania z księgozbioru naszej parafialnej biblioteki – dyżury w każdy poniedziałek w godz.: od 16.00 do 17.30 – zapraszamy!
 9. Planujemy pielgrzymkę do Sanktuariów Maryjnych Podhala (Ludźmierz, Olcza, Krzeptówki) w sobotę, 05.10., wyjazd o godz. 7.00 sprzed kościoła – zapisy w zakrystii lub kancelarii (koszt: 30,-)
 10. Jak zawsze zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele. Zapraszamy także do odwiedzenia dużej sali w dolnym kościele, gdzie prezentowana jest wystawa prac Pana Zbigniewa Pilcha pod tytułem: „Madonny Polskie”.
 11. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim Szanownym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tych dniach składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci w modlitwie.

Niech Boże błogosławieństwo, które teraz przyjmiemy, wspiera nas na drogach naszej codzienności, abyśmy nie tylko potrafili przyjmować Boże przebaczenie we współczesnym świecie, ale abyśmy potrafili dzielić się nim z innymi.