Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIII Zwykła – 08.09.2013. – ODPUST PARAFIALNY

Wprowadzenie:

Zgromadzeni dzisiaj w naszej świątyni z radością obchodzimy doroczną uroczystość odpustową ku czci Bł. Anieli Salawy – Patronki naszego kościoła i naszej Wspólnoty Parafialnej. Dziękujemy Bogu za Jej beatyfikację, której dokonał nasz niezapomniany Papież: Bł. Jan Paweł II, dziękujemy za dary, którymi Bóg Ją obdarzył w życiu, za Jej przykład wiary, nadziei i miłości Boga i bliźniego. Uczestnicząc w tej Mszy Św. uwielbiajmy Boga, składajmy nasze dziękczynienie i prośmy, przez wstawiennictwo naszej Patronki o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla całej Wspólnoty Parafialnej, dla wszystkich, którzy tutaj się modlą i proszą o modlitwę, dla Dobrodziejów, Fundatorów i Budowniczych naszego kościoła.

            Bardzo serdecznie witamy wśród nas Ks. Jacka Gasińskiego CM, z naszego Zgromadzenia, który wygłosi Słowo Boże.

Ogłoszenia

  1. Zapraszamy na odpustowe Nieszpory – dzisiaj o godz. 17.30 – będziemy modlić się w intencji całej Wspólnoty Parafialnej.
  2. W nowym tygodniu: *W sobotę, 14.09. – Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, Msze Św. z adoracją Relikwii Krzyża Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Uroczystości Odpustowe odbywają się w Sanktuarium Krzyża Świętego w Mogile – szczegóły na plakacie.
  3. W przyszłą niedzielę: Dzień Środków Społecznego Przekazu, rozpoczniemy także: III. Tydzień Wychowania.
  4. Spotkania formacyjne w tym tygodniu: *Odnowa w Duchu Świętym, spotyka się w środę o godz. 19.00 – w kaplicy dolnego kościoła. *Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Maryjnej (Grupa Maryjna) spotyka się w piątek o godz. 16.00 i 17.00 – zapraszamy także dziewczynki, które chciałyby dołączyć do tej parafialnej grupy i prosimy o kontakt z Siostrą Marią.
  5. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa – w czwartek od godz. 17.00.
  6. Chcemy już wkrótce rozpocząć przygotowania dla młodzieży do Sakramentu Bierzmowania, w związku z tym prosimy młodzież gimnazjalną wszystkich klas o zgłaszanie swojego udziału w spotkaniach, które będą prowadzone przy naszej Parafii – zapisy w zakrystii lub w kancelarii parafialnej. Zapraszamy również chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów i prosimy o kontakt z Ks. Łukaszem.
  7. Z okazji naszego Parafialnego Święta, chcemy w naszej Wspólnocie przywitać i przedstawić nowych kapłanów podejmujących wśród nas posługę duszpasterską: Ks. Augustyn Konsek CM, Ks. Adam Bandura CM i Ks. Łukasz Sztorc CM – polecamy naszych nowych duszpasterzy Waszej życzliwości i modlitwie.
  8. Niech lektura prasy katolickiej pozwoli nam pogłębiać naszą wiarę i poznawać naukę Kościoła – zachęcamy do lektury. Zapraszamy także do odwiedzenia dużej sali w dolnym kościele, gdzie prezentowana jest wystawa prac Pana Zbigniewa Pilcha pod tytułem: „Madonny Polskie”.
  9. Życzymy radosnego odpustowego świętowania, a wszystkim Szanownym Jubilatom i Solenizantom świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o pamięci w modlitwie.

Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy w tym uroczystym Dniu Odpustu i przez cały nowy tydzień, umocni w postawie naśladowania naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy – w tym duchu je przyjmijmy!