Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – 01.09.2013. – XXII. Zwykła

Wprowadzenie

Człowiek wiary nie przejmuje się troską o zaszczyty, honory i pierwsze miejsca. Słowo Boże przypomina nam na czym ma polegać życie pokorne: „O ile wielki jesteś, o tyle się uniżaj, a znajdziesz łaskę u Pana”. Prośmy Boga abyśmy chcieli osiągnąć wielkość przez pokorne spełnianie uczynków  miłosierdzia.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj po południu o 17.30 – Nieszpory niedzielne – zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: Dni Eucharystyczne – pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od 16.30 do 18.00 – skorzystajmy, tym bardziej, że rozpoczyna się nowy rok szkolny i zbliża się Uroczystość Odpustowa w naszej Wspólnocie Parafialnej. *W pierwszy czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania od godz. 17.00, o 18.00 – Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów naszego kościoła oraz żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. *W pierwszy piątek – nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – po Mszy Św. porannej i wieczornej. Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy od godz. 9.00. *Pierwsza sobota – po Mszy Św. o godz. 7.00: nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o 18.00 – nasz comiesięczny Wieczór Jana Pawła II – wspólnie będziemy modlili się i rozważali nauczanie naszego Błogosławionego Rodaka – serdecznie zapraszamy!
  3. Uroczystość odpustową ku czci Bł. Anieli Salawy, będziemy obchodzić w niedzielę za tydzień – Uroczysta Suma Odpustowa z udziałem kapłanów naszego dekanatu i Zgromadzenia o godz. 12.00 – odprawi ją Ks. Jacek Gasiński CM. Naszym przygotowaniem do Odpustu niech będzie udział w Triduum: w czwartek, piątek i sobotę od godz. 17.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 – uroczysta Msza Św. – zapraszamy wszystkie wspólnoty i grupy parafialne. W czwartek, w ramach Triduum, o g. 18.00 – Msza Św. dla Ministrantów, Lektorów i Ich Rodziców – na rozpoczęcie roku formacyjnego, zapraszamy także chętnych chłopców, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów. W sobotę: zmiana tajemnic różańcowych o g. 17.00, o 18.00 – Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA.
  4. Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia we wtorek, 03.09., o godz. 18.00.
  5. Również dzisiaj Konferencja Św. Wincentego, kwestuje, aby pomóc dzieciom i młodzieży z rodzin potrzebujących i uboższych w naszej Wspólnocie Parafialnej, w zakupie zeszytów, podręczników i pomocy szkolnych – za każdy Dar Serca – serdeczne: „Bóg zapłać!”
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej dostępnej w naszym kościele!
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia! Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tych dniach, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech Boże błogosławieństwo nieustannie nam towarzyszy na drogach wiary w tym zbliżającym się tygodniu i w całym nowym roku szkolnym: bądźmy świadkami miłości Chrystusa wszędzie tam gdzie będziemy się znajdować.