Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XIV. Zwykła – 07.07.2013

Wprowadzenie:

Jezus Chrystus dawca życia wiecznego proponuje nam dzisiaj pokój, jako wartość bezcenną dla nas, żyjących w chaosie wojen i konfliktów. Tylko pokój może ocalić nasze życie. Chrystus po Zmartwychwstaniu ukazał się apostołom, ofiarując im pokój. My też potrzebujemy takiego spotkania. Właśnie po to zgromadziliśmy się na Mszy Świętej, aby pokrzepić się Ciałem i Krwią Przenajświętszą, bo tylko ten pokarm może nas umocnić w walce o Boży pokój wszędzie tam, gdzie będziemy się znajdować.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. W tym tygodniu: *W czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. Również w czwartek przypada Święto Św. Benedykta, Opata – Patrona Europy, można w tym dniu, z racji Roku Wiary, zyskać Odpust Zupełny, pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, Komunia Św., wyznanie wiary, modlitwa w intencji Ojca Św. oraz oddalenie przywiązania do grzechu, nawet lekkiego).
  3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  4. Jak już wspominano, nasza parafia organizuje wyjazd pielgrzymkowy na Jasną Górę w dniu 27. lipca (wyjazd o godz. 7.00, sprzed kościoła) – zapisy, z wpłatą pokrywającą koszty (30 zł.) – w zakrystii lub kancelarii.
  5. Polecamy prasę katolicką: w „Gościu Niedzielnym” – ile przykazań kościelnych było w przeszłości i jaka była ich treść? Kto ma prawo ustalać i zmieniać przykazania kościelne, jaka jest ich relacja do Bożych Przykazań? Przy okazji ostatniej modyfikacji przykazań kościelnych rozgorzały tu i ówdzie dyskusje, które wskazują na konieczność wyjaśnienia tych zagadnień. Mało kto bowiem zdaje sobie sprawę, że przykazania kościelne wskazują pewne minimum środków koniecznych do zbawienia, zaś prawdziwe chrześcijaństwo to nawrócenie serca i życie według „planu maksimum” miłości. Na tę prawdę zwraca uwagę ks. Tomasz Jaklewicz w najnowszym „Gościu Niedzielnym”.
  6. Jeszcze raz przypominamy o „Rio w Krakowie” w łączności ze Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w Rio de Janeiro. Wielu nie może się udać do Brazylii, dlatego zapraszamy wszystkich młodych, by w tych dniach łączyć się wspólnie duchowo i przez telemost z zebranymi w Rio. Spotkanie odbędzie się w dniach 27 i 28. lipca w Łagiewnikach. Informacje szczegółowe na plakatach. Rejestracja chętnych na stronie internetowej: www.riowkrakowie.pl – polecamy!
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim wyjeżdżającym na wakacje udanego wypoczynku – zawsze w łączności z Panem Bogiem. Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tych dniach, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i stańmy się siewcami Bożego pokoju we współczesnym świecie.