Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XV. Zwykła – 14.07.2013

Wprowadzenie:

Stajemy przy ołtarzu, aby celebrować misteria życia, śmierci i zmartwychwstania Jezusa – tu poznajemy tajemnicę Bożego szczęścia, które zostało bezinteresownie dane każdemu z nas. Niech ta dzisiejsza Eucharystia uwrażliwi nasze serca na potrzeby innych, abyśmy potrafili dawać szczęście innym, stając się w ten sposób miłosiernymi samarytanami.

 

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i nieszpory niedzielne o godz. 17.30, o 18.00 – Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA.
  2. W tym tygodniu: *We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej. Przypada w tym dniu rocznica śmierci bpa Albina Małysiaka CM (+2011) *W czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. *W sobotę – liturgiczne wspomnienie Bł. Czesława, kapłana.
  3. Kolejna XXXIII Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej z Wawelu na Jasną Górę, zrodzona z idei Białego Marszu z 1981 roku, odbędzie się tradycyjnie od 6. do 11. sierpnia i jak co roku wyruszy „w intencji Ojca Świętego i Ojczyzny”. Jej tematem będą słowa „Panie, przymnóż nam wiary”. W tegorocznej pielgrzymce w sposób szczególny modlić się będziemy o rychłą kanonizację Jana Pawła II i za Ojca Świętego Franciszka. Zapisy u Przewodników oraz w bazach poszczególnych wspólnot. Szczegóły na plakacie.
  4. Polecamy prasę katolicką: w Gościu Niedzielnym – „Lumen fidei” – dodatek z pełnym tekstem najnowszej encykliki dwóch papieży, dokument ten został dołączony w formie dodatku specjalnego, który można zachować w domowej biblioteczce. A także: kiedy 1. maja 2011 roku w Watykanie Benedykt XVI ogłaszał Jana Pawła II błogosławionym, na Kostaryce wydarzył się cud, który teraz pozwoli na ogłoszenie go świętym – szczegółowy opis cudu zatwierdzonego przez Papieża Franciszka; – tragiczna historia Lampedusy, wyspy, którą w ostatni poniedziałek odwiedził papież.
  5. Przypominamy: „Rio w Krakowie” – w dniach 27 i 28. lipca w Łagiewnikach. Rejestracja chętnych na stronie internetowej: www.riowkrakowie.pl
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim wyjeżdżającym na wakacje: udanego wypoczynku – pamiętajcie o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii. Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tych dniach, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech błogosławieństwo Boże, które za chwile przyjmiemy, będzie dla nas umocnieniem w dziełach miłosierdzia.