Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XIII. Zwykła – 30.06.2013

Wprowadzenie:

Współczesny świat zachęca nas do ciągłego nabywania, do posiadania, odwracając nas w ten sposób od prawdziwych wartości. To co wokół nas jest tutaj na ziemi jest niestałe i niepewne. Tylko to zostanie przy nas, co sobie przygotujemy w Niebie. Tylko dobre czyny, wykonane z Bożej łaski i z dobrą intencją stanowią w oczach Stwórcy piękno. Eucharystia, którą teraz będziemy celebrować jest dla nas skarbem nieocenionym, pozwala nam zaczerpnąć z  samego źródła Bożej łaski.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: kończąc nabożeństwa czerwcowe będziemy modlić się do Serca Pana Jezusa o godz. 17.30 – zapraszamy!
  2. W tym tygodniu: Dni Eucharystyczne, pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30 do 18.00. *W pierwszy czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy o powołania od godz. 17.00. Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów naszego kościoła i wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych w czwartek o godz. 18.00. *W pierwszy piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Św. porannej i wieczornej. *A w pierwszą sobotę: uczcimy Niepokalane Serce NMP w czasie nabożeństwa po Mszy Św. porannej, z kolei po Mszy Św. o godz. 18.00 – Wieczór Jana Pawła II – z rozważaniem nauki i modlitwami za wstawiennictwem Błogosławionego Papieża Polaka – serdecznie zapraszamy!
  3. Nasza parafia organizuje wyjazd pielgrzymkowy na Jasną Górę w dniu 27. lipca (wyjazd o godz. 7.00, sprzed kościoła) – zapisy, z wpłatą pokrywającą koszty (30 zł.) – w zakrystii lub kancelarii.
  4. Polecamy prasę katolicką: w Gościu Niedzielnym – jak wierzą Peruwiańczycy? Pierwszy odcinek wakacyjnego cyklu „Kościół na końcu świata”. Dziennikarze „Gościa” odwiedzili dziewięć krajów Ameryki Południowej, kontynentu skąd pochodzi papież Franciszek i gdzie odbędą się Światowe Dni Młodzieży. A jeśli chodzi o Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Rio de Janeiro. Wielu nie może się udać do Brazylii, dlatego zapraszamy wszystkich młodych, by w tych dniach łączyć się wspólnie duchowo i przez telemost z zebranymi w Rio. Spotkanie odbędzie się w dniach 27 i 28. lipca. Informacje szczegółowe na plakatach. Więcej informacji i rejestracja chętnych na stronie internetowej: www.riowkrakowie.pl – polecamy!
  5. 6. lipca w Salezjańskim Parku Misyjnym „Wioski Świata” w Krakowie przy ul. Tynieckiej 39 odbędzie się „Boski Dzień” – całodzienna uroczystość z okazji przyjazdu Relikwii Św. Jana Bosko – wielkiego wychowawcy i przyjaciela młodzieży. Zachęcamy wszystkich młodych, rodziny z dziećmi oraz wszystkich wiernych do udziału we wspólnym świętowaniu. W programie uroczysta Msza Św., zabawy dla dzieci i pokazy akrobacji z różnych części świata, świadectwa misjonarzy oraz koncerty. Szczegóły na plakacie.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim wyjeżdżającym na wakacje udanego wypoczynku – zawsze w łączności z Panem Bogiem. Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tych dniach, składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech w naszych codziennych wyborach umacnia nas błogosławieństwo Boże.