Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny – Oktawa Wielkanocy – 09.04.2012.

Wprowadzenie

Idę dzisiaj do Galilei, Panie, by Cię zobaczyć. Ucieszyć oczy i serce widokiem Ciebie Zmartwychwstałego. Chcę zbliżyć się do Ciebie, objąć za nogi i oddać Ci pokłon. Zerwałeś więzy śmierci. I dajesz mi nadzieję w swoim Zmartwychwstaniu, że i ja mogę zerwać więzy grzechu i zła, które jest we mnie, by już nie panowało nad moją duszą. Bo moją siłą jest Twoje Zmartwychwstanie.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj drugi dzień świąteczny; Msze Św. odprawimy, jak w każdą niedzielę. „Bóg zapłać!” za złożone ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

2. Zapraszamy dzisiaj na Nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.

3. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego. Przez cały tydzień – który jest Oktawą Wielkanocy, będziemy odprawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego – od jutra, po Mszy Św. wieczornej. 4. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa w czwartek od godz. 17.00 – zapraszamy! Także w czwartek o godz. 18.00 Msza Św. Związku Mszalnego za wszystkich Żywych i Zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych oraz za Dobrodziejów i Ofiarodawców naszego kościoła.

5. W najbliższy piątek, z racji uroczystego charakteru Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

6. Polecamy i zachęcamy do świątecznej lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym kościele.

Idźmy z radością ogłosić całemu światu wieść o zwycięstwie nad śmiercią dokonanym przez Chrystusa. Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał, alleluja.