Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXIV Zwykła – 20.11.2011. – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

Wprowadzenie:

W ostatnią niedzielę roku kościelnego zbieramy się na Eucharystii, by oddać cześć Chrystusowi Królowi, który umarł i zmartwychwstał, by przygotować nam królestwo za każdy dobry czyn, za to żeśmy Go dostrzegli w świecie i przypominali światu, że On ukochał każdego człowieka.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj nieszpory o Jezusie Chrystusie Królu Wszechświata o godz. 17.30 – zapraszamy serdecznie!

2. Jeszcze z tym tygodniu – do soboty (bo za tydzień I Niedziela Adwentu) nabożeństwa różańcowe za Zmarłych polecanych w Wypominkach codziennie o godz. 17.30.

3. W nowym tygodniu: *jutro, w poniedziałek – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. *wtorek – liturgiczne wspomnienie Św. Cecylii, dziewicy i męczennicy – Patronki muzyki i śpiewu kościelnego. Również we wtorek spotkanie Konferencji Św. Wincentego a Paulo o godz. 11.00 – zapraszamy wszystkich, którzy należą do tej parafialnej Wspólnoty. *w środę – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. Także w środę Wspólnota Odnowy w Duchu Św. spotyka się na Mszy Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *czwartek – wspomnienie Męczenników z Wietnamu: Św. Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy. Jak w każdy czwartek – wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. *w piątek, jako 25. dzień miesiąca: skupienie i modlitwa dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, różaniec o 17.30, Msza Św. o godz. 18.00. 4. Już za tydzień: pierwsza Niedziela Adwentu – rozpoczyna się czas bezpośredniego przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci prosimy o przygotowanie (z pomocą Rodziców) lampionów na Roraty – które będziemy odprawiać w liturgicznym okresie Adwentu. Rekolekcje Adwentowe w naszej Wspólnocie przeżywać będziemy od III Niedzieli Adwentu – 11. grudnia br. Przyszła niedziela jest również w Rodzinie Wincentyńskiej wspomnieniem NMP Niepokalanej od Cudownego Medalika – 27. listopada 1830 r. Matka Boża objawiła się Św. Katarzynie Laboure w kaplicy Sióstr Miłosierdzia w Paryżu. Poleciła jej rozpowszechnić medalik według przedstawionego wzoru, a ze względu na liczne łaski udzielane za jego pośrednictwem, medalik nazwano cudownym. Za tydzień będą święcone i nakładane Cudowne Medaliki.

5. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Opłatki wigilijne, kartki świąteczne, nasz kalendarz parafialny oraz świece CARITAS, które są Dziełem Pomocy dla dzieci – można nabyć pod chórem – polecamy. Wystawiony będzie – również pod chórem – kosz na produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Świętami będą przekazane – przez Stowarzyszenia Miłosierdzia – najbardziej potrzebującym osobom i rodzinom w naszej Wspólnocie Parafialnej.

6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Idziemy z błogosławieństwem Bożym, by budować Królestwo Chrystusa, by dostrzegać naszego Pana w ludziach potrzebujących pomocy.