Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – I Adwentu – 27.11.2011

Wprowadzenie:

Rozpoczynamy dzisiaj okres Adwentu, który jest czasem oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za kilka tygodni uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego powtórne przyjście w chwale. Dzisiejsza liturgia na to przyjście kieruje naszą uwagę. Czuwajmy więc na modlitwie i ufnie oczekujmy.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj niedzielne nieszpory adwentowe o godz. 17.30 – zapraszamy!

2. Jeszcze w tym tygodniu – do środy nabożeństwa różańcowe za Zmarłych polecanych w Wypominkach o godz. 17.30.

3. Msze Św. Roratnie w naszym kościele odprawiać będziemy: w niedziele o godz. 7.30, w dni powszednie o godz. 7.00, a także we wtorki i czwartki o godz. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami. Dzieci zapraszamy, także w pozostałe dni na poranne Roraty. Niech uczestnictwo w Mszach Św. Roratnich, pomoże nam w owocnym przeżywaniu świętego czasu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego.

4. W nowym tygodniu: *jutro, w poniedziałek – zgromadzeniowe wspomnienie Św. Katarzyny Laboure – Siostry Miłosierdzia, której Niepokalana objawiła Cudowny Medalik. * we wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00 *w środę – Święto Św. Andrzeja, Apostoła. *czwartek – Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz za Żywych i Zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00. Wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu, z modlitwami o powołania od godz. 17.00. *w piątek – odwiedziny Chorych w domach z Komunią Św. od godz. 9.00. *sobota – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Jak w każdą pierwszą sobotę miesiąca: Wieczór Jana Pawła II, rozpocznie się Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00 – zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania nauki naszego Niezapomnianego Błogosławionego Rodaka.

5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni – dla dzieci, młodzieży i dorosłych: rano od godz. 6.30 i po południu od godz. 16.30 do 18.00 – rozpocznijmy Adwent od sakramentalnego pojednania z Bogiem i Bliźnimi.

6. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Modlitwy za Kościół na Wschodzie – jak co roku, cały Kościół w Polsce, swoimi modlitwami i ofiarami, będzie wspierał Katolików na Wschodzie, zwłaszcza w krajach byłego Związku Radzieckiego. Sytuację Kościoła na tamtych terenach może nam trochę przybliżyć list do naszego Stowarzyszenia Miłosierdzia, napisany przez Ojca Efrema Bisagę, Cystersa, który ma 77. lat i rozpoczął pracę misyjną na Wschodzie – list umieszczony jest na tablicy ogłoszeń.

7. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Opłatki wigilijne, kartki świąteczne, nasz kalendarz parafialny na Nowy Rok oraz świece CARITAS, które są Dziełem Pomocy dla dzieci – można nabyć pod chórem – polecamy. Wystawiony jest kosz na produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Świętami będą przekazane – przez Stowarzyszenia Miłosierdzia – najbardziej potrzebującym osobom i rodzinom w naszej Wspólnocie Parafialnej.

8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Posileni Ciałem Chrystusa i napełnieni radością ze spotkania z Nim idźmy i głośmy wszystkim: czuwajcie – bo Pan nadejdzie.