Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXXIII Zwykła – 13.11.2011.

Wprowadzenie:

Wszystko mamy od Boga. On ubogacił nas swymi darami, swą łaską, miłością, zbawieniem. Przez swe życie, wiarę i dobrą wolę mamy pomnażać dobra otrzymane od Boga. Udział w Eucharystii jest także pomnażaniem Bożych talentów, aby pełniej zajaśniała w nas prawda, że wszystko mamy od Boga, że On uczynił nas synami światłości, że On uczyni nas włodarzami nieba i uczestnikami swojej radości.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30, zapraszamy także chętnych, którzy chcieliby dołączyć do tej parafialnej grupy modlitewnej. Modlitwa różańcowa z polecaniem Zmarłych ze Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 17.30.

2. Dzisiaj naszą pamięcią, modlitwą i wsparciem materialnym jesteśmy z Kościołem Prześladowanym, szczególnie w Republice Sudanu Południowego. Stowarzyszenie Pomocy Kościołowi w Potrzebie dzięki składanym ofiarom – za które serdeczne: „Bóg zapłać!” – może nieść skuteczną pomoc chrześcijanom w Sudanie, ale również w Indiach, Iraku, Ziemi Świętej i wszystkim tym, którzy cierpią głód, choroby, którzy zostali pozbawieni swoich domów czy też w różny sposób są prześladowani za wiarę.

 

3. Nabożeństwo różańcowe za Zmarłych polecanych w Wypominkach odprawiamy w dni powszednie o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. W nowym tygodniu: *w czwartek – wspomnienie Św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy. Jak w każdy czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. Również w czwartek – po Mszy Św. wieczornej spotykają się należący do Kręgów Biblijnych – zapraszamy. *piątek – wspomnienie Bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. *sobota – wspomnienie Bł. Salomei, zakonnicy.

5. W przyszłą niedzielę, ostatnią w roku kościelnym, obchodzić będziemy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata – Patronalne Święto: Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Akcji Katolickiej.

6. Polecamy prasę katolicką, która jest do nabycia w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Są również kartki świąteczne i świece CARITAS – na wigilijne stoły, które są Dziełem Pomocy dla najuboższych, jest także nasz parafialny kalendarz na rok 2012, z najważniejszymi informacjami o życiu naszej Wspólnoty, podane są również Intencje Papieskie na każdy miesiąc.

7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia a wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

Ubogaceni Bożymi darami: łaską wiary, ofiarą Chrystusa i błogosławieństwem, pomnażajmy te duchowe dobra, byśmy byli gotowi na spotkanie z Chrystusem, gdy przyjdzie przy końcu czasów. Pomnażajmy także talenty doczesne, by nasze życie i praca służyły także innym i pomagały im spotkać Chrystusa. Chrześcijanin swą wiarą ma służyć całej ziemi, służyć także niewierzącym, ukazując nadprzyrodzone wartości życia.