Ogłoszenia

13 niedziela zwykła – 27.06.2010

WPROWADZENIE

Na progu wakacji stajemy przed ołtarzem Chrystusa, aby uwielbiać Boga i składać dziękczynienie. Uczestnicząc w tej niedzielnej Mszy świętej wyznajmy naszą wiarę w Jezusa Chrystusa i zaczerpnijmy Jego mocy, by dawać o Nim świadectwo, w otaczającym nas świecie.

W dniu dzisiejszym w naszej parafii, serdecznie witamy Ks. Aleksandra Bandurę CM – nowego proboszcza naszej wspólnoty.  Wraz z Ks. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem  i Wizytatorem Zgromadzenia Księży Misjonarzy –  Ks. Arkadiuszem Zakrętą CM  – polecajmy duszpasterską posługę Księdza Proboszcza, opiece Pana Jezusa Dobrego Pasterza i naszej Patronki – Błogosławionej Anieli Salawy.

OGŁOSZENIA

1.     Zapraszamy wszystkich, a szczególnie tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w Nabożeństwie czerwcowym do wzięcia w nim udziału dzisiaj o godz. 17.30. W dni powszednie nabożeństwo odprawiamy po wieczornej Eucharystii. Ostatnie to nabożeństwo odprawimy we środę 30 czerwca.

2.     W tym tygodniu przypadają dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi św. rano od godz. 6.30, a po południu od godz. 17.00

3.     We wtorek 29 czerwca obchodzić będziemy uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze święte odprawimy o g. 7.00 i 18.00

4.     W czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja od godz. 17.00. Msza św. w intencji Dobrodziejów i wpisanych do Księgi Mszy Świętych Wieczystych zostanie odprawiona o godz. 18.00

5.     W pierwszą sobotę miesiąca zapraszamy wszystkich na „Wieczór Jana Pawła II” w intencji beatyfikacji naszego papieża. Mamy wyjątkową okazję, aby wsłuchać się w słowa naszego wielkiego rodaka i jeszcze raz przeżyć te chwile , kiedy Papież Polak mówił do nas. Spotkanie modlitewne rozpoczniemy o godz. 21.00 Apelem Jasnogórskim.

6.     W dniach od 19 do 27 września organizowana jest Pielgrzymka dla członków Rodziny Wincentyńskiej do Włoch na zakończenie Jubileuszu 350 lecia od śmierci św. Wincentego a Paulo i św. Ludwiki de Marillac. W gablocie przy wyjściu z kościoła wywieszony jest program pielgrzymki. Chętnych prosimy o kontakt z ks. Jerzym Górnym, telefon kontaktowy w zakrystii.

7.     Zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do lektury wakacyjnej prasy katolickiej.

8.     Wszystkim wyjeżdżającym w tym tygodniu na zasłużony wypoczynek życzymy szczęśliwej podróży i opieki Bożej. Zapewniamy też o naszej pamięci w modlitwie.