Ogłoszenia

15 niedziela zwykła – 11.07.2010

WPROWADZENIE

Jezus przyszedł na ziemię po to, by obdarzyć nas prawdziwym szczęściem, które pochodzi od Boga. Tylko Bóg może nam dać szczęście. Kiedy stajemy przy ołtarzu, aby celebrować misteria życia, śmierci i zmartwychwstania Jezusa, wtedy poznajemy tajemnicę Bożego szczęścia, które zostało bezinteresownie dane każdemu z nas.

Niech ta dzisiejsza Eucharystia uwrażliwi nasze serca na potrzeby innych, abyśmy potrafili dawać szczęście innym, stając się w ten sposób miłosiernymi samarytanami.

 

OGŁOSZENIA

1. Zapraszamy na niedzielne nieszpory – dzisiaj o godz. 17.30.
2. Zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu Margaretka zostanie odprawiona dzisiaj o godz. 18.00.
3. W tym tygodniu wspomnienia:

* W poniedziałek – Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.
* We wtorek – Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
* W czwartek – Św. Bonawentury.
* W piątek – NMP z Góry Karmel – zwane Matki Bożej Szkaplerznej, zapraszamy na Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00.

1. Zachęcamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej – o której słyszeliśmy w Słowie Pasterskim naszego Metropolity – zapisy w bazach poszczególnych członów Pielgrzymki. Jest również możliwość podjęcia duchowego pielgrzymowania dla chorych i rodzin pielgrzymów.
2. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja w ramach Dzieła Intronizacji Serca Bożego w czwartek od godz. 17.00.
3. Zachęcamy do wakacyjnej lektury prasy katolickiej – między innymi w „Gościu Niedzielnym\” – wakacyjny cykl „Lato świętych kobiet\” o Joannie d\’Arc – świętej, której słuchał sam król Karol VII; jest również „Niedziela\”, „Źródło\” i inne tytuły.
4. Wszystkim wyjeżdżającym w tym tygodniu na zasłużony wypoczynek niech Dobry Bóg błogosławi. My zaś zapewniam o naszej pamięci modlitewnej. Również wszystkim Czcigodnym Jubilatom oraz Szanownym Solenizantom składamy serdeczne życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.