Ogłoszenia

10 Niedziela zwykła – 6.06.2010

Wprowadzenie

Stajemy przy ołtarzu, by wspólnie sprawować niedzielną Eucharystie. Niech czynny udział w tej Mszy Św. będzie wyrazem naszej miłości oraz uwielbieniem Boga za dzieło stworzenia i odkupienia.

Dzisiaj w całej Polsce obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Chcemy dziękować Bożej Opatrzności za nowego Błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszkę, który dzisiaj w Warszawie zostanie /ł/ wyniesiony do chwały ołtarzy.

Na prośbę Episkopatu Polski, swoimi modlitwami i ofiarami do puszek wspieramy powstające w Warszawie Centrum Opatrzności Bożej.

Ogłoszenia

1. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj nabożeństwo do Serca Pana Jezusa z procesją odprawimy o godz. 17.30. Od poniedziałku do piątku włącznie zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa z procesją o godz. 18.30 /po Mszy św. wieczornej/. Zachęcamy do licznego udziału: dzieci sypiące kwiaty, dzieci klas II i III w strojach komunijnych, Lektorów, Ministrantów, Harcerzy, Grupę Maryjną Młodzież i wszystkich wiernych. Na zakończenie Oktawy, w czwartek udzielimy specjalnego błogosławieństwa małym dzieciom oraz pobłogosławimy wianki i zioła.

2. Wystawienie Najśw. Sakramentu i wspólna Intronizacja Najśw. Serca Pana Jezusa, w czwartek od godz. 17.00 – 18.00. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji Dobrodziejów i wpisanych do Księgi Mszy Świętych Wieczystych.

3. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów oraz zakończenie Roku Kapłańskiego. Uroczyste Msze Święte odprawimy o godz. 7.00 i 18.00. W tym dniu ze względu na uroczystość nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W sobotę obchodzimy liturgiczne wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

5. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16.30.