Ogłoszenia

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Czwartek – 3.06.2010

Wprowadzenie

Gromadzimy się dzisiaj, by uroczyście złożyć Bogu dziękczynienie za Jego niezmierzone dary, a szczególnie za dar Eucharystii. Uwielbiajmy z radością Pana Jezusa za Jego obecność w Najświętszym Sakramencie i za ten cudowny Pokarm. Zaprośmy Go do naszych serc, naszych rodzin i domów.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj w Uroczystość Bożego Ciała, Msze Święte przed południem odprawiamy według porządku niedzielnego. Po południu odprawimy Mszę Świętą przed procesją o godz. 16.00 i wieczorną po procesji około godz. 19.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00.

2. Parafialna procesja Bożego Ciała rozpocznie się około godz. 17.15 w kościele NMP z Lourdes. Ulicą Lea i Aleją Kijowską przejdziemy w procesji do naszego kościoła. Wszystkich serdecznie zapraszamy do czynnego udziału w procesji. Będzie to wspólne uwielbienie Boga w Najświętszym Sakramencie i świadectwem naszej wiary. Prosimy o udekorowanie domów, zwłaszcza na trasie procesji.

3. Dzieci sypiące kwiaty, dzieci klas II i III w strojach komunijnych, Grupa Maryjna, Lektorzy, Ministranci, Harcerze, Młodzież Oazowa zgromadzą się przed procesją o godz. 16.45 przy naszym kościele. Wszyscy przejdziemy z orkiestrą do kościoła NMP z Lourdes.

4. Centralna procesja Miasta Krakowa rozpocznie się Mszą Świętą na Wawelu o godz. 9.00.

5. W Oktawie Bożego Ciała, czyli od jutra przez cały tydzień odprawimy nabożeństwo z procesją – w dni powszednie o godz. 18.30; w niedzielę o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy do udziału: dzieci sypiące kwiaty, dzieci klas II i III w strojach komunijnych, Grupę Maryjną, Ministrantów, Lektorów, Harcerzy, Młodzież i wszystkie dzieci, młodzież i dorosłych.

6. Jutro pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi od godz. 6.30 i od 16.30 po południu. Chorych z Komunią św. odwiedzimy od godz. 9.00.

7. W sobotę kolejny „Wieczór Jana Pawła II. Zapraszamy na Apel Jasnogórski w intencji wyniesienia do chwały ołtarzy Sł. B. Jana Pawła II.

8. W niedzielę w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sł. Bożego Ks. Jerzego Popiełuszki. W całej Polsce będziemy obchodzić Dzień Dziękczynienia Bożej Opatrzności za nowego Błogosławionego.. Ofiary składane do puszek przed kościołem przeznaczone będą na powstające Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie.