Ogłoszenia

Uroczystość Najświętszej Trójcy – Niedziela – 30.05.2010

Wprowadzenie

Dzisiaj w pierwszą niedzielę po zakończeniu Okresu Wielkanocnego przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uwielbiamy wspólnotę Trzech Osób Boskich zjednoczonych w bezgranicznej miłości. Uczestnicząc w tej Eucharystii jednoczymy się z Bogiem Ojcem, za pośrednictwem Jego Syna, dzięki łasce mieszkającego w nas Ducha Świętego.

Ogłoszenia

1. Wszystkich zapraszamy dzisiaj do licznego udziału w nabożeństwie majowym o godz. 17.30.

2. W najbliższy czwartek, 3 czerwca, obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa /Bożego Ciała/. Msze święte przed południem odprawiamy według porządku niedzielnego. Po południu odprawimy dodatkowo Mszę św. przed procesją o godz. 16.00 i wieczorną po zakończeniu procesji ok. godz. 19.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.

· Procesja Bożego Ciała tradycyjnie wyruszy z kościoła NMP z Lourdes do naszego kościoła około godz. 17.15. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w naszej parafialnej procesji. Będzie to świadectwo naszej wiary oraz uroczyste uwielbienie Chrystusa i dziękczynienie za dar Eucharystii. Zadbajmy, aby nie wyjeżdżać z Krakowa na dzień Bożego Ciała, a szczególnie na czas procesji.

· Dzieci sypiące kwiaty, dzieci klas II i III w strojach komunijnych, Grupa Maryjna, Lektorzy, Ministranci, Harcerze, Młodzież Oazowa zgromadzą się przed procesją o godz. 16.45 przy naszym kościele. Wszyscy przejdziemy z orkiestrą do kościoła NMP z Lourdes.

· Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji przy Alei Kijowskiej.

· Okazja do spowiedzi przed Uroczystością Bożego Ciała w środę od godz. 17.00.

3. Centralna procesja Miasta Krakowa rozpocznie się Mszą Świętą na Wawelu o godz. 9.00.

4. W tym tygodniu przypadają dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w czwartek pół godziny przed każdą Mszą św., a w piątek i sobotę od godz. 16.30. Chorych z Komunią św. odwiedzimy w piątek.

5. W przyszłą niedzielę w Warszawie odbędzie się beatyfikacja Sługi Bożego Ks. Jerzego Popiełuszki. W całej Polsce będziemy obchodzić Dzień Dziękczynienia Bożej Opatrzności za nowego Błogosławionego. Ofiary składane do puszek przed kościołem przeznaczone będą na powstające Centrum Opatrzności Bożej w Warszawie. Poprzednie dwie zbiórki: możliwe dzięki życzliwości wiernych i księży pozwoliły zbliżyć się do końca stanu surowego Świątyni oraz obiektów towarzyszących, pozostały ostatnie metry kopuły oraz wieńczący całość krzyż.