Ogłoszenia

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – niedziela – 23.05.2010

Wprowadzenie

Przeżywamy w dniu dzisiejszym Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – dzień narodzin Kościoła i jedności wszystkich ochrzczonych. Podobnie jak Apostołowie, tak i my gromadzimy się w naszej świątyni i prosimy Pana, by udzielił nam swojego Ducha. Wychwalajmy Boga za całe dzieło odkupienia i dziękujmy za Kościół, który napełniony Duchem Świętym, prowadzi nas do pełni miłości i prawdy. Swoimi modlitwami i ofiarami do puszek wspieramy dzisiaj wszystkich poszkodowanych przez powódź.

Ogłoszenia

1. Dzisiaj zapraszamy wszystkich do licznego udziału w nabożeństwie majowym o godz. 17.30.

2. Jutro drugi dzień świąteczny i jednocześnie Święto NMP, Matki Kościoła. Msze Święte odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Na nabożeństwo majowe zapraszamy o godz. 17.30.

3. W najbliższy wtorek, 25 maja – dzień skupienia i modlitwy dla wszystkich, którzy podjęli Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy na wspólną modlitwę różańcową o godz. 17.30 i Mszę Świętą o godz. 18.00.

4. W środę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych Matkach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i nabożeństwo majowe.

5. W czwartek, 27 maja, obchodzić będziemy 10 Rocznicę Konsekracji naszego kościoła. Dzień dziękczynienia Bogu za świątynię oraz dzień modlitwy w intencji całej naszej parafii, budowniczych i Dobrodziejów naszego kościoła.

6. Msza Święta i spotkanie dla Stowarzyszenia Cudownego Medalika – we wtorek o godz. 18.00; dla Konferencji św. Wincentego a Paulo – w środę o godz. 18.00, Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w czwartek o godz. 18.00, Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji – w piątek o godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Swoimi ofiarami składanymi do puszek przed kościołem będziemy mogli pomóc w dofinansowaniu wspólnych wakacji dla ministrantów i lektorów.

Oświeceni światłem Ducha Św. i wzmocnieni Jego darami, wracajmy do domów, aby każdego dnia wzrastać w świętości i uświęcać nasze otoczenie. Na radosne świętowanie tego wspaniałego dnia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.