Ogłoszenia

Środa Popielcowa – 17.02.2010

Wprowadzenie.

Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy dzisiaj czterdziestodniowy okres wielkopostnego nawrócenia.  Chcemy w ten sposób przygotować się do dobrego przeżycia tajemnicy paschalnej Chrystusa: Jego Męki, Śmierci i Zmartwychwstania.  Chcemy przeżyć nasz udział w Tajemnicy Paschalnej w ciągłym przechodzeniu ze śmierci grzechu do życia nowego w przyjaźni z Bogiem i pełnieniu Jego woli.  Aby to przeżyć musimy być mocni wiarą, nadzieją i miłością.  Takich ludzi pragnie wychować Kościół praktykowanie postu, umartwienia, wstrzemięźliwości, trzeźwości czy też przez pełnienie dobrych czynów miłości.  Prośmy również miłosiernego Boga o wybaczenie błędów i słabości w przekazywaniu całej Ewangelii.

Ogłoszenia.

1. Dzisiaj w Środę Popielcową, Msze Święte odprawiamy o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 oraz po południu o godz. 16.30, 18.00, 19.30. W czasie każdej Mszy Świętej będzie obrzęd posypania głów popiołem.

2. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły., który polega na ograniczeniu posiłków: na spożyciu w ciągu dnia jednego posiłku do syta z dopuszczeniem rano i wieczorem posiłków mniejszych.  Post ten połączony jest ze wstrzemięźliwością od pokarmów mięsnych.  Obowiązuje wszystkie osoby pełnoletnie, czyli od 18.00 roku życia, aż do rozpoczęcia 60 roku życia.  Zachowujemy go również w Wielki Piątek.

3. Od Środy Popielcowej do  pierwszej niedzieli Wielkiego Postu przypadają kwartalne dni modlitwy o ducha pokuty.  Będziemy modlić się o dobre odprawienie rekolekcji i pojednanie z Bogiem i bliźnimi.

4. W naszej  Archidiecezji rozpoczął się okres spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej: trwa on do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej.

5. Intronizacja Najświętszego Serca Pana Jezusa i wspólna adoracja w czwartek od godz. 17.00 – 18.00. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św. z udziałem Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

6. W najbliższy  piątek odprawimy trzy nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00 / dzieci przynoszą ze sobą krzyże/, dla dorosłych o godz. 18.30 i dla młodzieży o godz. 19.30.

7.  Wszystkich zapraszamy do licznego udziału w Gorzkich Żalach z kazaniem pasyjnym, które odprawiamy we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.

Okres Wielkiego Postu to okazja do szukania dróg pojednania z Bogiem i bliźnimi.  Nie zmarnujmy tej szansy.  Przyjmijmy błogosławieństwo na dobre dni Wielkiego Postu.