Ogłoszenia

6 Niedziela zwykła – 14.02.2010

Wprowadzenie.

Dzisiejsza niedziela jest ostatnią niedzielą przed Wielkim Postem.  Z radością gromadzimy się przy ołtarzu Chrystusa,  by sprawować Eucharystię.  Chrystus jest naszym jedynym Panem i Zbawicielem i Jemu należy się cześć i uwielbienie.  Rozpoczynając liturgię powierzmy Mu swoje sprawy, kłopoty, smutki i radości.  Otwórzmy przed Nim nasze serca, ponieważ On chce przebywać w sercach prawych i szczerych.

Ogłoszenia.

1. Dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca o godz. 16.30.

2. Zapraszamy na Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

3. W najbliższy wtorek nasza parafia podejmuje  całonocną adorację Najśw. Sakramentu w Sanktuarium  Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.  Adoracja rozpoczyna się od godz. 21.00.  Zgłoszenia chętnych przyjmujemy w zakrystii.

4. W ramach 40. godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem, w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00 – 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu.  Zapraszamy na wspólną Adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę różańcową o godz. 17.30.

5. W najbliższą środę – 17 lutego przypada Popielec.  W tym dniu obowiązuje post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki mogą zostać ograniczone co do ilości.  Msze Święte z obrzędem posypania głów popiołem odprawimy o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 18.00, 19.30. Od Środy Popielcowej rozpoczniemy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.

6. W każdy  piątek Wielkiego Postu odprawimy trzy nabożeństwa Drogi Krzyżowej:  dla dzieci o godz. 17.00 / dzieci przynoszą ze sobą krzyże/, dla dorosłych o godz. 18.30 i dla młodzieży o godz. 19.30.

7. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym odprawiamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.00.

8. Katecheza uzupełniająca i przygotowanie do Sakr. Bierzmowania dla młodzieży licealnej, studiującej i pracującej odbywa się we wtorki o godz. 19.00.

9. Pragniemy przypomnieć o możliwości pomocy najuboższym z naszej parafii poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku dla Stowarzyszenia Miłosierdzia lub Konferencji św. Wincentego a Paulo.  Dokładne informacje podane są na ulotkach i w gablocie.  Zachęcamy do udziału w tej formie pomocy najuboższym.

10. Zachęcamy dorosłych, młodzież i dzieci do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia w naszym kościele.

Potrzebujemy Bożego błogosławieństwa, by nasze życie mogło wydać wspaniałe owoce i tym samym, byśmy zasłużyli na miano błogosławionych „ z dzisiejszej Ewangelii.  Przyjmijmy błogosławieństwo.