Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie 10 Niedziela Zwykła 09.06. 2024

Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godzinie 17.30.

Jeszcze raz dziękujemy za udział w procesjach Oktawy Bożego Ciała. Szczególnie dzieciom sypiącym kwiaty, także za noszenie baldachimu, sztandarów i feretronów.

  1. W liturgii tygodnia wspominamy: we wtorek świętego Barnaby apostoła, w czwartek świętego Antoniego z Padwy prezbitera i doktora Kościoła, a w piątek błogosławionego Michała Kozalę biskupa i męczennika.
  2. W tym tygodniu podczas nabożeństwa czerwcowego, modlić się będziemy nowenną przed uroczystością beatyfikacji ks. Michała Rapacza. Msza beatyfikacyjna zostanie odprawiona w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie, w dniu 15 czerwca br.
  3. W przyszłą niedzielę 16 czerwca o godzinie 11.30 wyruszy z Placu Matejki X marsz dla życia i rodziny, który przejdzie ulicami Starego Miasta i Kazimierza na Plac Wolnica. Szczegóły marszu na plakacie w gablocie przed Kościołem.
  4. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego” oraz nowy numer Historii Kościoła z wakacyjnym przewodnikiem historycznym. Gazety są wyłożone na stoliku pod zegarem.
  5. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: Barbarę Bielawską z ulicy Grenadierów, ; śp. Andrzeja Kościńskiego z ulicy Kazimierza Wielkiego; Barbarę Kierznowską z ulicy Bytomskiej oraz mamę naszego pana organisty śp. Dorotę Marucha – Kułach, której pogrzeb odbył się w Zakopanem.