Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie Uroczystość Bożego Narodzenia 25.12.2023

Wszystkim Parafianom i Drogim Gościom pragniemy życzyć Bożego Światła i Pokoju. Niech przeżywane Święta wzbudzą w nas pragnienie spotkania z Chrystusem w Komunii świętej, by Jego miłość zanieść do naszych domów i wszędzie tam, gdzie każdego dnia pragniemy czynić dobro. Zdrowia i wszelkiej pomyślności na czas świąteczny.

  1. W dniu jutrzejszym w Święto św. Szczepana pierwszego męczennika, Msze św. o godzinie 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Ofiary składane ma tacę, są przeznaczone na potrzeby Uniwersytetu św. Jana Pawła II w Krakowie.
  2. Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy swoją pracą i ogromną życzliwością wykonali dekorację świąteczną w naszym kościele.
  3. W liturgii tygodnia wspominamy: w środę świętego Jana apostoła i ewangelisty, w czwartek świętych Młodzianków, męczenników.
  4. W ostatnią niedzielę tego roku tj. 31 grudnia przypada święto świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W dniu tym zapraszamy serdecznie na Mszę św. Dziękczynno-Błagalną o godzinie 18.00 ze sprawozdaniem duszpasterskim z mijającego roku.
  5. Od wtorku 02 stycznia 2024 roku rozpoczniemy kolędę w naszej parafii. Pragniemy spotkać się ze wszystkimi Parafianami, a także z tymi, którzy do tej pory nie przyjmowali kolędy, a chcieliby skorzystać z takiej formy indywidualnego pobłogosławienia ich oraz mieszkania. Osoby te winny zgłosić wcześniej chęć przyjęcia kapłana po kolędzie.
    Prosimy przygotować krzyż, świece, wodę święconą, którą można zabrać z naczynia ustawionego przy zegarze w kościele oraz Pismo Święte.
    Szczegółowy program kolędy został wywieszony w gablocie przy wyjściu z kościoła oraz zamieszczony na stronie internetowej parafii.
  6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia nowy świąteczno-noworoczny numer Gościa Niedzielnego z dołączonym audiobookiem zatytułowanym „Narodziny Bożego Narodzenia”. Koszt tego numeru to 15.00 złotych. Gazety są wyłożone na stoliku pod zegarem.