Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VII. Wielkanocna – 02.06.2019 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Wprowadzenie:

Dzisiaj dzień Wniebowstąpienia. Chrystus po czterdziestu dniach przestał się ukazywać widzialnie na ziemi, ale nadal jest obecny w Kościele i działa dając życie, przebaczenie, zbawienie. Ta niewidzialna obecność Pana daje i nam nadzieję oraz wskazuje cel naszego życia – być razem z Bogiem. Abyśmy więc mogli być kiedyś razem z Bogiem, już teraz dajemy wyraz oczekiwaniu, przychodząc na Mszę św. I chociaż Go nie widzimy, wierzymy, że zawsze jest z nami.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo czerwcowe połączone z Nowenną do Ducha Św. o godz. 17.30 – zapraszamy! Wczoraj rozpoczęliśmy tradycyjnie odprawiane w tym miesiącu nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa – nabożeństwa w dni powszednie codziennie po Mszy Św. wieczornej.
  2. W nowym tygodniu: *W poniedziałek wspomnienie męczenników z Ugandy: Św. Karola Lwangi i Towarzyszy. Również w poniedziałek o godz. 19.00 z recitalem organowym w naszym kościele wystąpi Wojciech Warykiewicz z klasy prof. Pawła Szywalskiego; szczegóły na plakacie. *Wtorek – w czasie nabożeństwa czerwcowego będziemy modlić się także za wstawiennictwem Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik. Także we wtorek o godz. 18.00 Msza Św. i spotkanie naszego parafialnego Stowarzyszenia Miłosierdzia. Będziemy również we wtorek polecać w modlitwie ks. bpa Jana Szkodonia w rocznicę Jego święceń biskupich (1988) *W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Ducha Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *Przed nami Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek i piątek miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00; po południu od 16.30 do 18.00. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00; także w czwartek o godz. 18.00 Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych. *W pierwszy piątek – nabożeństwo do Serca Pana Jezusa także po Mszy Św. o godz. 7.00. Chorych z Komunią Św. w domach odwiedzimy w pierwszy piątek od godz. 9.00. *Sobota, 08.06. – liturgiczne wspomnienie Św. Jadwigi, królowej. Również w sobotę Mszą Św. o godz. 18.00 rozpoczniemy modlitewne czuwanie w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Św., które poprowadzi i na które zaprasza nasza parafialna Wspólnota Odnowy w Duchu Św.
  3. W przyszłą niedzielę: Uroczystość Zesłania Ducha Św., do której przygotowujemy się odprawianą codziennie Nowenną do Ducha Św. Także w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  4. W imieniu naszej parafialnej Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. „RUAH” pragniemy zaprosić wszystkich a szczególnie osoby, które należą czy należały do tej Wspólnoty na świętowanie Jubileuszu 20. – lecia istnienia i działalności tej Grupy Parafialnej – wszystko odbędzie się w sobotę, 15. czerwca a rozpocznie się Mszą Św. w kościele o godz. 15.30 – jeszcze raz serdecznie zapraszamy!
  5. Jak zawsze polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką i zachęcamy do lektury. Dzisiaj przed naszym kościołem Stowarzyszenie Charytatywne „DOBROSŁAW” przeprowadza kwestę na pomoc dla 12. – letniej Julki, która przeszła dwie operacje usunięcia guza mózgu oraz chemioterapię, co spowodowało utratę wzroku – dziewczynka wymaga ciągłej i kosztownej rehabilitacji oraz leczenia onkologicznego – „Bóg zapłać!” za każde wsparcie!
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Nasza ojczyzna jest w niebie – niech błogosławieństwo Boga umacnia nas w nadziei i dążeniu do zbawienia.