Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VI. Wielkanocna – 26.05.2019.

Wprowadzenie:

Jezus przynosi nam pokój. Nigdzie na całym świecie nie doświadczymy takiego pokoju wolnego od lęku, jak tylko wynikającego z osobistej relacji z Bogiem. Duch Święty, którego otrzymaliśmy, umacnia nas na drodze zachowywania nauki Chrystusa i uzdalnia nasze serca do miłości. Nie pozwólmy, aby naszymi sercami rządził strach. Z gorliwością wyznajmy wiarę w Jezusa zmartwychwstałego.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo majowe o godz. 17.30 – zapraszamy: w sposób szczególny będziemy modlić się w intencji wszystkich Mam w dniu Ich święta; a także za nowych diakonów i kapłanów z naszego Zgromadzenia i Księży Michalitów, którzy wczoraj przyjęli święcenia. Także dzisiaj w naszej Wspólnocie szczególna uroczystość: cieszymy się Rocznicą I. Komunii św. dzieci z klas czwartych, prosząc dla Nich o wierność i miłość do Chrystusa, którego przyjmują w Komunii Św.
  2. Nabożeństwa majowe w dni powszednie – do piątku włącznie – po Mszy Św. wieczornej – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem Litanii Loretańskiej.
  3. W nowym tygodniu: *W poniedziałek, wtorek i środę przypadają „Dni Krzyżowe” – są to dni modlitw o dobre urodzaje, o uświęcenie ludzkiej pracy i za kraje głodujące – klęski żywiołowe coraz częściej zdarzają się również w Polsce, a ludzi głodujących na świecie ciągle przybywa. Modlitwy „Dni Krzyżowych” w czasie nabożeństw majowych. *Poniedziałek – obchodzić będziemy 19. Rocznicę Konsekracji naszego kościoła. Chcemy, aby było to dziękczynienie Panu Bogu za naszą świątynię oraz modlitwa w intencji całej naszej Parafialnej Wspólnoty: szczególnie budowniczego i pierwszego proboszcza niezapomnianego śp. Ks. Jana Kowalika CM (który odszedł do Pana trzy tygodnie temu), wszystkich budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Uroczyste Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00 – zapraszamy! *Wtorek – w czasie nabożeństwa majowego będziemy modlić się także za wstawiennictwem Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik. *W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Ducha Św. o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. W liturgii w środę wspominamy Św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00; w Rodzinie Wincentyńskiej liturgiczne wspomnienie Bł. Siostry Miłosierdzia Marty Wieckiej. *Piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Również w piątek rozpoczniemy modlitwę Nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Św. *W sobotę, pierwszą w miesiącu: po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP; rozpoczniemy nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa; w liturgii przypada wspomnienie Św. Justyna, męczennika; będziemy także modlić się za wszystkie dzieci w dniu ich święta.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Także w przyszłą niedzielę przed naszym kościołem Stowarzyszenie Charytatywne „DOBROSŁAW” będzie przeprowadzać kwestę na pomoc dla 12. – letniej Julki, która przeszła dwie operacje usunięcia guza mózgu oraz chemioterapię i radioterapię co spowodowało utratę wzroku; dziewczyna wymaga ciągłej i kosztownej rehabilitacji oraz dalszego leczenia onkologicznego – za każde wsparcie serdeczne: „Bóg zapłać!”
  5. Jak zawsze polecamy dostępną w naszym kościele prasę katolicką i zachęcamy do lektury.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu – wśród nich naszym Księżom Adamom obchodzącym w nowym tygodniu rocznicę Swoich święceń kapłańskich – składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Na świadczenie o miłości Jezusa wobec nas w dzisiejszym świecie, przyjmijmy Błogosławieństwo Boże.