Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVIII. zwykła – 05.08.2018.

Wprowadzenie:

„Ja jestem chlebem życia” – Jezus odwołuje się do doskonale znanego nam pożywienia – do chleba. Jest w tym jednak coś więcej. Jezus określa się jako chleb życia. Tak jak powszedni chleb zaspokaja nasz codzienny głód, tak tylko Bóg jest w stanie wypełnić nasze pragnienia i dać nam życie, które nie kończy się tu, na ziemi. Podejdźmy w czasie komunii z wiarą do ołtarza i posilmy się chlebem życia, przyjmując Jezusa do swojego serca.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów!
  2. W nowym tygodniu: *Jutro – święto Przemienienia Pańskiego; Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Także jutro Mszą Św. o godz. 7.00 na Wawelskim Wzgórzu rozpocznie się XXXVIII. Piesza Pielgrzymka Archidiecezji Krakowskiej w intencji Ojca Św. i Ojczyzny pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” – w naszych modlitwach będziemy pamiętać i towarzyszyć Pątnikom w Ich drodze do Jasnogórskiego Sanktuarium. *We wtorek: Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które możemy składać do skrzyneczki przy zegarze. *Środa – liturgiczne wspomnienie Św. Dominika, kapłana; przypada w tym dniu kolejna rocznica śmierci bpa Stanisława Smoleńskiego +2006. *W czwartek – od godz. 17.00: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu; również w czwartek: święto Św. Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – patronki Europy. *Piątek: święto Św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. *W sobotę – liturgiczne wspomnienie Św. Klary, dziewicy.
  3. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  4. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  5. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie, a korzystającym z wakacji życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku w łączności z Panem Bogiem.

 

Błogosławieństwo Boga niech będzie dla nas duchowym wsparciem na najbliższe dni w walce z grzechem i słabością.