Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XVII. zwykła – 29.07.2018

Wprowadzenie:

Podczas każdej Eucharystii jesteśmy świadkami cudownego rozmnożenia chleba, który dokonuje się mocą Ducha Świętego. Przychodzimy także dziś do ołtarza, aby karmić się manną z nieba, która ma moc i daje siłę w ziemskim pielgrzymowaniu.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów. Również dzisiaj Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  2. W nowym tygodniu: *We wtorek: Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które możemy składać do skrzyneczki przy zegarze. Także we wtorek: wspomnienie Św. Ignacego z Loyoli, kapłana. *Środa – liturgiczne wspomnienie Św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Również w tym dniu przypada 74. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego – w modlitwie będziemy pamiętać o wszystkich, którzy oddali życie za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny. Przed nami Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca; okazja do Sakramentu Pokuty w te dni – rano od godz. 6.30 do 7.00 i po południu od godz. 17.00 do 18.00. *W pierwszy czwartek – od godz. 17.00: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania i Jubileuszową Nowenną z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości. Msza Św. związku mszalnego w czwartek o godz. 18.00; również w tym dniu będziemy mogli zyskać tradycyjny odpust zupełny zwany odpustem „Porcjunkuli”; warunki zyskania odpustu: sakramentalna spowiedź (nie musi być przeżywana w dniu zyskiwania odpustu), Komunia Św., modlitwa w intencjach Ojca Św., wyrzeczenie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego. Także w czwartek przypada 2. rocznica śmierci JE ks. kard Franciszka Macharskiego – będziemy prosić o Boże Miłosierdzie dla naszego wieloletniego Metropolity. *Piątek: nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach Św. o godz.: 7.00 i 18.00. *W sobotę – liturgiczne wspomnienie Św. Jana Marii Vianneya, kapłana; nabożeństwa pierwszosobotnie: po Mszy Św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP a po Mszy Św. o 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II z rozważaniem nauczania i modlitwami za wstawiennictwem naszego Świętego Rodaka – serdecznie zapraszamy.
  3. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  4. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie, a korzystającym z wakacji życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku w łączności z Panem Bogiem.

 

Niech przyjęcie Ciała i Krwi Chrystusa pokrzepi nasze serca i umysły w budowaniu prawdziwej wspólnoty z naszymi braćmi i siostrami, a Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy niech nas w tym umacnia.