Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XIV. zwykła – 08.07.2018

Wprowadzenie:

Jezus dziwił się niedowiarstwu mieszkańców swojego rodzinnego miasta. My również przyszliśmy na spotkanie z Jezusem. Tylko czy w naszych sercach jest wiara czy powątpiewanie? A może obojętność? Chrystus przynosi nam dobrą nowinę. On naucza i uzdrawia. Nie lekceważmy Jego obecności pośród nas.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów. Także dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencja Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  2. W nowym tygodniu: *We wtorek: Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z prośbami i podziękowaniami, które możemy składać do skrzyneczki przy zegarze. *W środę święto Św. Benedykta, Opata – patrona Europy. *W czwartek – od godz. 17.00: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Również w czwartek liturgiczne wspomnienie Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika. *Piątek – wspominamy w liturgii: Świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  3. W najbliższą środę, 11.07., zatrzyma się przy naszym kościele XXXV. Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę; Pielgrzymi spodziewani są około godz. 15.00 – gdyby ktoś chciał i mógł pomóc wesprzeć Pielgrzymów np.: napojami, owocami czy jakimś ciastem – z wdzięcznością przyjmiemy takie wsparcie i z góry: „Bóg zapłać!” – ewentualną pomoc można składać w zakrystii lub kancelarii.
  4. Organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę – w ramach Pielgrzymki Stowarzyszenia Cudownego Medalika – wyjazd w sobotę, 28. lipca o godz. 7.00. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. Po okresie zimowo – wiosennym konserwacji i zabezpieczenia wymagają, jak co roku, schody wejściowe do naszego kościoła bo – niestety, piaskowiec nie jest najmocniejszym materiałem. Na pokrycie kosztów tych prac byłyby przeznaczone ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę – z góry serdeczne „Bóg zapłać!” za okazaną pomoc!
  6. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie, a korzystającym z wakacji życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku w łączności z Panem Bogiem przez modlitwę i niedzielną Eucharystię.

Bóg jest naszym Ojcem, który pragnie być blisko każdego z nas. Niech Jego błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy będzie dla nas umocnieniem w codziennym trwaniu przy Zbawicielu i w drodze do nieba.