Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XIII. zwykła – 01.07.2018.

Wprowadzenie:

Wakacyjny czas służy rekreacji, licznym wyjazdom w ciekawe miejsca, które znajdują się na świecie. My również, tak jak w każdą Niedzielę wybieramy się w podróż za Panem, gdzie podczas Eucharystii będziemy uczestnikami Jego życia, śmierci i chwalebnego zmartwychpowstania. Czy jesteśmy gotowi do pójścia za Panem, który proponuje nam dzisiaj niezwykłą podróż, która kończy się ofertą zbawienia? Aby pójść za Jezusem, musimy tak jak Jair, z dzisiejszej Ewangelii zawierzyć mu do końca i uwierzyć w Jego Boską moc.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów. Także dzisiaj Msza Św. w języku ukraińskim o godz. 16.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  2. W nowym tygodniu: *We wtorek: święto Św. Tomasza, Apostoła; także we wtorek – po Mszy Św. wieczornej – Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z prośbami i podziękowaniami, które możemy składać do skrzyneczki przy zegarze. *W środę w naszej archidiecezji święto w rocznicę poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej. *Przed nami dni eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca – okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00 i po południu od 17.00 do 18.00. *W czwartek – od godz. 17.00: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania i Jubileuszową Nowenną z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości; również w czwartek o godz. 18.00 Msza Św. związku mszalnego. *Piątek – nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszach Św. o godz.: 7.00 i 18.00. *Pierwsza sobota: po Mszy Św. o godz. 7.00 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP; a po Mszy Św. o 18.00 kolejny Wieczór Jana Pawła II z modlitwami i rozważaniem nauczania naszego Świętego Rodaka – serdecznie zapraszamy!
  3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  4. Dzieci i młodzież z Liturgicznej Służby Ołtarza i Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Maryjnej w minionym tygodniu uczestniczyli w VINCENTIANIE – festiwalu muzyki chrześcijańskiej organizowanym przez kleryków naszego Zgromadzenia a jutro wraz z Księdzem Opiekunem wyruszają do pobliskich Piekar, gdzie w Centrum Edukacyjnym Radosna Nowina 2000, odbywać się będzie „Puchar Wizytatora” – spotkanie wspólnot Służby Liturgicznej z misjonarskich parafii, które ma charakter turnieju sportowego, intelektualnego i duchowego – życzymy im dobrego wypoczynku i wielu sukcesów.
  5. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  6. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie, a korzystającym z wakacji życzymy dobrego i bezpiecznego wypoczynku w łączności z Panem Bogiem przez modlitwę i niedzielną Eucharystię.

 

Na rozpoczęty tydzień, przyjmijmy Boże błogosławieństwo, które niech będzie drogowskazem także na wakacyjnych szlakach naszego życia.