Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VIII. zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 27.05.2018

Wprowadzenie:

Zadziwienie nad tajemnicą Boga prowadzi do zadziwienia nad tajemnicą człowieka. Poznanie misterium Boga staje się sposobem rozumienia samego człowieka. Rozumienia nie tylko teoretycznego, ale takiego, które pozwala żyć godnie i pięknie w tym czasie, który został nam dany. Im bliżej jesteśmy Boga, tym bliżej jesteśmy drugiego człowieka i jego człowieczeństwa.  Bliskość Boga ujawnia się także w tej liturgii eucharystycznej, dokonywanej mocą Trójcy Świętej – Ojca, Syna i Ducha Świętego. Dzisiaj także dziękujemy Bogu za naszą świątynię parafialną przeżywając 18. rocznicę jej konsekracji.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nabożeństwo majowe o godz. 17.30, będziemy modlić się dziękując za naszą świątynię, której rocznicę konsekracji dzisiaj wspominamy.
  2. Nabożeństwa majowe jeszcze w tym tygodniu – do środy po Mszy Św. wieczornej.
  3. W nowym tygodniu: *W poniedziałek – rocznica śmierci sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego, prymasa Polski – 1981 r. *Wtorek – liturgiczne wspomnienie Św. Urszuli Ledóchowskiej. Również we wtorek comiesięczne spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika – rozpoczęcie adoracją Najświętszego Sakramentu w kaplicy dolnego kościoła o godz. 16.30 – zapraszamy wszystkich należących do tej Wspólnoty, jak również osoby, które chciałyby dołączyć. Jak zwykle we wtorek nabożeństwo majowe połączone z Nowenną do Niepokalanej od Cudownego Medalika po Mszy Św. wieczornej – nasze prośby i podziękowania możemy składać do skrzyneczki przy zegarze. *W środę wspominamy w liturgii Bł. Martę Wiecką, Siostrę Miłosierdzia.
  4. W czwartek, 31.05. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Msze Św.: przed południem według porządku niedzielnego, po południu Msze Św.: przed procesją o godz. 16.00 i wieczorem po zakończeniu procesji około godz. 19.00, nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Procesja Bożego Ciała tradycyjnie wyruszy z kościoła NMP z Lourdes do naszego kościoła około godz. 17.15. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału – będzie to świadectwo naszej wiary, uroczyste uwielbienie Chrystusa i dziękczynienie za Dar Eucharystii. Zachęcamy do skorzystania w najbliższych dniach z Sakramentu Pokuty, który jest sprawowany codziennie pół godziny przed Mszą Św., tym bardziej, że przed nami także pierwszy piątek i sobota miesiąca.
  5. Dzieci sypiące kwiatki, dzieci klas III. i IV. w strojach komunijnych, Grupa Maryjna, Lektorzy, Ministranci, Wierni zgromadzą się przed procesją o godz. 16.45 przy naszym kościele i wszyscy przejdziemy z orkiestrą do kościoła NMP z Lourdes. Prosimy także o udekorowanie naszych domów i mieszkań na trasie procesji przy al. Kijowskiej. W związku z procesją prosimy także o kontakt Panów, którzy byliby gotowi pomóc w przygotowaniu i przebiegu naszej procesji eucharystycznej – chętni mogą zgłaszać się w zakrystii.
  6. Centralna procesja Bożego Ciała Miasta Krakowa rozpocznie się Mszą Św. na Wawelu o godz. 9.00.
  7. Od momentu odejścia do Domu Ojca Św. Jana Pawła II w łagiewnickim Sanktuarium trwa nieustanna modlitwa – wieczysta adoracja. Podejmują ją codziennie poszczególne parafie naszej Archidiecezji. Również nasza Wspólnota Parafialna będzie w niej uczestniczyć trwając na nocnej Adoracji z 9. na 10. czerwca; z soboty na niedzielę (od godz. 21.00 do 6.00). Zachęcamy i zapraszamy serdecznie wszystkich do włączenia się w tę modlitwę – chętni mogą się zapisywać w zakrystii.
  8. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom – wśród nich naszym Księżom: Ks. Zdzisławowi, który w czwartek obchodził kolejną rocznicę święceń, Ks. Adamowi Kagankowi CM, który jutro obchodzi 30. rocznicę święceń i Ks. Adamowi Bandurze CM, wspominającemu w środę kolejną rocznicę święceń kapłańskich – składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

    Na zadziwienie się Bogiem w drugim człowieku przyjmijmy błogosławieństwo Trójcy Przenajświętszej.