Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – V. zwykła – 04.02.2018

Wprowadzenie:

Jezus uzdrawiał i wyrzucał złe duchy. Kiedy poszedł na miejsce pustynne, aby się modlić, uczniowie znaleźli Go i powiedzieli: „Wszyscy Cię szukają”. Warto się zastanowić, na ile to zdanie oddaje nasze przyjście na Mszę św. Czy jest to wyraz naszego poszukiwania Boga? Czy przyszliśmy tu z wiarą, aby prosić Jezusa o uzdrowienie z naszych chorób i słabości? On jest blisko. Nie zignorujmy Jego obecności.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj nieszpory niedziele o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów.
  2. W nowym tygodniu: *Poniedziałek – wspomnienie Św. Agaty, dziewicy i męczennicy. *Wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00, także o 18.00 Msza Św. i Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzynki przy zegarze. *W środę – modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy! *W piątek o godz. 18.00: Msza Św. i spotkanie wszystkich należących do naszego Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.
  3. W tym tygodniu spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania: klasa VII. – wtorek godz. 19.00; klasa II. gimnazjum – czwartek godz. 18.45; klasa III. gimnazjum – czwartek godz. 19.30.
  4. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30. Również w przyszłą niedzielę, 11. lutego, w rocznicę Objawień NMP w Lourdes, obchodzony będzie XXVI. Światowy Dzień Chorego. Celem inicjatywy Światowego Dnia Chorego jest pobudzenie wrażliwości wiernych i całego Kościoła na konieczność zapewnienia jak najlepszej opieki chorym – w czasie Mszy Św. będziemy modlić się i polecać wszystkich naszych Chorych: Siostry i Braci doświadczonych cierpieniem. Przypada w tym dniu odpust parafialny w naszej macierzystej parafii MB z Lourdes uroczysta Msza Św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 12.30, będzie Jej przewodniczył ks. kardynał Stanisław Dziwisz.
  5. Rozpoczął się okres dorocznych rozliczeń podatkowych z Urzędem Skarbowym. Pragniemy zachęcić do skorzystania z możliwości pomocy najuboższym w naszej Wspólnocie Parafialnej, poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku dochodowego dla organizacji pożytku publicznego, którą jest Stowarzyszenia Miłosierdzia. Dokładne informacje podane są na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii. Uproszczona procedura wymaga tylko wypełnienia trzech rubryk w zeznaniu podatkowym i nie obciąża żadnymi kosztami. Zachęcamy do udziału w tej formie pomocy najuboższym, z góry dziękując za okazaną wielkoduszność.
  6. Nasze parafialne Stowarzyszenie Cudownego Medalika organizuje pielgrzymkę do Wadowic w środę, 28. lutego w programie między innymi: nawiedzenie Bazyliki Ofiarowania NMP, zwiedzanie Muzeum w domu rodzinnym Jana Pawła II, klasztoru Ojców Karmelitów zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej; planowany koszt (w zależności od ilości chętnych osób) 40,– do 50 zł.
  7. Na prośbę naszych Sióstr Miłosierdzia jeszcze raz pragniemy przekazać informację o rekrutacji do Przedszkola nr 2 Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6 w Krakowie; zainteresowanych Rodziców zapraszamy do kontaktu z Przedszkolem – szczegóły na plakacie umieszczonym w gablotce informacyjnej.
  8. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

W odkrywaniu na nowo wartości Stwórcy i siebie we współczesnym świecie przyjmijmy błogosławieństwo Boże.