Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. zwykła – 28.01.2018

Wprowadzenie:

Obecność Jezusa Chrystusa w ludzkim życiu jest nieocenionym szczęściem człowieka. Szatan drży przed Jezusem, bo wie kim On jest: „Święty Boży”. Mając Mistrza z Nazaretu w swoim życiu, który przekazuje naukę z „mocą”, jesteśmy pewni, że nie zginiemy. Przyjęcie Bożej prawdy z wiarą i wierność nauce Pana gwarantuje zbawienie.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Msza Św. dla dzieci pragnących w naszym kościele przystąpić do I. Komunii Św. i Ich Rodziców o godz. 16.30 (w górnym kościele); o godz. 17.00 – wspólne kolędowanie przygotowane przez Ministrantów, Lektorów oraz Dzieci i Młodzież Maryjną z okazji 100. lecia Niepodległości naszej Ojczyzny – serdecznie zapraszamy!!! Jutro przypada 2. rocznica śmierci Ks. Jana Tworzydło CM, który wiele lat pracował w naszej Wspólnocie – dzisiaj w czasie Mszy Św. o godz. 12.00 będziemy polecać śp. Ks. Jana Bożemu Miłosierdziu.
  2. W nowym tygodniu: We wtorek – comiesięczne spotkanie Apostolatu Cudownego Medalika: rozpoczęcie o godz. 16.30 adoracją w kaplicy dolnego kościoła – zapraszamy wszystkich należących do tej Wspólnoty a także tych, którzy chcieliby dołączyć; o 18.00 Msza Św. i Nowenna do Niepokalanej od Cudownego Medalika z naszymi prośbami i podziękowaniami, które można składać do skrzynki przy zegarze. *W środę – wspomnienie Św. Jana Bosko, patrona wychowawców; również w środę: modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Przed nami Dni Eucharystyczne: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od 16.30 do 18.00. *W czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00 – zapraszamy! Także w czwartek Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00. *W piątek – przypada Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane MB Gromnicznej dlatego w czasie Mszy Świętych – odprawianych o godz.: 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30 – będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia świec gromnicznych. Św. Jan Paweł II ogłosił to Święto Dniem Życia Konsekrowanego, będzie ten dzień obchodzony już po raz XXII., a naszymi ofiarami będziemy wspierać zakony kontemplacyjne. Z racji pierwszego piątku: odwiedziny Chorych w domach z Komunią Św. od godz. 9.00. *Sobota – pierwsza w miesiącu; po Mszy Św. porannej Nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i błogosławieństwo Św. Błażej z okazji przypadającego wspomnienia liturgicznego; po Mszy Św. o 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II z modlitwami i rozważaniem nauczania naszego Wielkiego Rodaka – serdecznie zapraszamy!
  3. Wczoraj zakończyliśmy tegoroczne odwiedziny duszpasterskie – kolędę, pragniemy, jako Duszpasterze serdecznie podziękować za wszystkie spotkania, rozmowy, za Waszą życzliwość i troskę o naszą Wspólnotę Parafialną i świątynię, za otwarte serca i drzwi Waszych domów i mieszkań – naszą wdzięczność chcemy wyrazić zapewnieniem o pamięci w modlitwie, o którą też Was prosimy; chcemy również modlitwą ogarnąć tych Parafian, którzy nie otworzyli przed nami drzwi swoich domów i mieszkań. Bardzo serdecznie dziękujemy za składane przez Was ofiary, które będą wsparciem naszego misjonarskiego Seminarium Duchownego i naszej parafialnej inwestycji: budowy organów piszczałkowych w naszym kościele – jeszcze raz za wszystko szczere: „Bóg zapłać!”
  4. Na prośbę naszych Sióstr Miłosierdzia pragniemy przekazać ogłoszenie o rekrutacji od 1. lutego do Przedszkola nr 2 Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6 w Krakowie; zainteresowanych Rodziców zapraszamy do kontaktu z Przedszkolem – szczegóły na plakacie umieszczonym w gablotce informacyjnej.
  5. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. Z okazji minionego już wprawdzie wspomnienia Patrona Pszczelarzy: Św. Ambrożego, dzisiaj przed naszym kościołem Pszczelarze proponują nam dobroczynne produkty ze Swoich pasiek – zapraszamy i polecamy.
  6. W ciągu ostatnich miesięcy władze miasta wprowadziły sporo zmian w organizacji ruchu. Zamontowano wiele słupków przez co doprowadzono do likwidacji kilku tysięcy miejsc parkingowych i utrudniono funkcjonowanie mieszkańcom i przedsiębiorcom. Obywatelski Komitet o nazwie „Nic o nas bez nas” prowadzi zbiórkę podpisów pod projektem uchwały zmierzającej do wyjaśnienia wszelkich nieprawidłowości. Podpisy można składać przed kościołem.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Jubilatom i Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo, które niech umocni naszą wolę, abyśmy wybierali zawsze to, co pochodzi od Boga.