Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Wielkiego Postu – 12.03.2017

Wprowadzenie:

Dzisiaj druga niedziela naszego przygotowania do Świąt Zmartwychwstania Chrystusa, który nas powołał do Kościoła, Nowego Ludu Wybranego, aby przemienić nasze życie swą łaską i aby już tutaj zajaśniała w nas Jego chwała. Tą chwałą jaśnieje nasza Patronka: Bł. Aniela Salawa, której 95. rocznicę śmierci dzisiaj wspominamy wzywając Jej orędownictwa.

Przypada dzisiaj Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami, pod hasłem: „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”. Naszymi modlitwami i ofiarami składanymi do puszek wspieramy podejmujących dzieło ewangelizacji w różnych zakątkach świata.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy! Również dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  2. W nowym tygodniu: *Jutro w naszych modlitwach będziemy polecać papieża Franciszka wspominając 4. rocznicę Jego wyboru na Stolicę Piotrową. *W środę – spotkanie w ramach Seminarium o modlitwie o uwolnienie o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o g. 9.00 i 18.30, dla młodzieży o g. 19.30.
  3. Już dzisiaj składamy serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę, a które będą przeznaczone na pokrywanie kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.
  4. Wincentyńska Młodzież Maryjna i Liturgiczna Służba Ołtarza zapraszają dzieci wraz z rodzicami na „Warsztaty Wielkanocne”, które odbędą się w naszej parafii w sobotę, 25. marca – będziemy wspólnie piec i ozdabiać wielkanocne ciasta, nauczymy się, jak zrobić piękne pisanki i wykonać koszyczek na wielkanocne smakołyki. Zaproszenia na „Warsztaty” są do odebrania na stoliczku pod chórem i w zakrystii.
  5. W imieniu Krajowego Funduszu Misyjnego i misjonarzy składamy serdeczne podziękowanie za wszelkie inicjatywy podejmowane na rzecz Misji: za modlitwę i ofiary składane dzisiaj do puszek przed kościołem. Dzieło Pomocy „Ad Gentes” wspiera wiele projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych w prawie 100. krajach. Za wszystkie ofiary jeszcze raz szczere: „Bóg zapłać!”
  6. W dalszym ciągu zachęcamy wszystkich, którzy nie rozliczyli swoich podatków, by przeznaczyć 1% na rzecz Stowarzyszenia Miłosierdzia i ubogich naszej parafii.
  7. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, życzymy wielu łask oraz błogosławieństwa Bożego i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Przyjmijmy błogosławieństwo Boga, który powołuje nas, nieustannie szuka i wzywa do przemiany życia, abyśmy zawsze byli wierni powołaniu i przeznaczeniu do chwały, tak, jak nasza Patronka: Bł. Aniela Salawa.