Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – I. Wielkiego Postu – 05.03.2017

Wprowadzenie:

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, czasu pokuty i nawrócenia przychodzimy do Chrystusa — Nowego Adama, by wśród pokus i trudności odnaleźć wartość naszej wiary, która przynosi nam usprawiedliwienie. Syn Boży kuszony przez szatana wzywa nas swoim przykładem, abyśmy jak On odrzucili to, co zagradza nam drogę do drzewa życia i sprowadza śmierć.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00 – serdecznie zapraszamy!
  2. W nowym tygodniu: *W środę – kolejne spotkanie w ramach Seminarium o modlitwie o uwolnienie o godz. 19.00 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o g. 9.00 i 18.30, dla młodzieży o g. 19.30.
  3. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnot: Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  4. Już jest zamknięta lista chętnych na pielgrzymkę do Fatimy organizowaną przez parafię MB z Lourdes i naszą, można ewentualnie wpisywać się na listę rezerwową.
  5. Wincentyńska Młodzież Maryjna i Liturgiczna Służba Ołtarza zapraszają dzieci wraz z rodzicami na „Warsztaty Wielkanocne”, które odbędą się w naszej parafii w sobotę, 25. marca. Więcej informacji w przyszłą niedzielę oraz na stronie internetowej naszej parafii.
  6. W naszym Dekanacie wielkopostnym kościołem stacyjnym został kościół Św. Szczepana i właśnie tam w najbliższą sobotę, 11. marca, o godz. 19.30 zostanie odprawiona Eucharystia pod przewodnictwem księdza biskupa – zachęcamy gorąco do uczestnictwa całą naszą Wspólnotę.
  7. Dzisiaj przed naszym kościołem Siostra Służebniczka rozprowadza kartki świąteczne wykonane przez należących do Koła Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Ruchowo, uzyskane fundusze będą przeznaczane na rehabilitację Podopiecznych wspomnianego Koła – „Bóg zapłać!” za zrozumienie i wsparcie!
  8. W imieniu Dyrekcji i Grona Pedagogicznego szkoły podstawowej nr 36 pragniemy przekazać zaproszenie dla dzieci przedszkolnych i ich Rodziców na „Dzień Otwarty”, który odbędzie się we wtorek, 7. marca, w godz.: 17.00 – 18.30.
  9. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. W najbliższą sobotę, 11.03. darmowe porady prawne – dyżur Pani Mecenas w bibliotece od godz. 19.00 do 20.00.
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, życzymy wielu łask oraz błogosławieństwa Bożego i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Przyjmijmy błogosławieństwo Boga i pamiętajmy, że On jest z nami i pomaga nam zwyciężać zło.