Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VIII. Zwykła – 26.02.2017.

Wprowadzenie:

Wśród   naszych   trosk   doczesnych,   w   ten   święty   dzień,   pamiątkę zmartwychwstania, przychodzimy na Mszę św., bo jesteśmy pewni, że Bóg troszczy się o nas, chce naszego dobra i nigdy nas nie opuści. Niech więc ta Najświętsza Ofiara będzie znakiem naszej ufności wobec Boga, który w swym ręku ma nasze losy i wie, czego nam potrzeba do życia duchowego i doczesnego. „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj na tacę ofiary, które będą pomocą w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – z modlitwą o trzeźwość – na rozpoczęcie Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  2. W ramach 40. godzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem: w poniedziałek i wtorek od godz. 17.00 do 18.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu –  zapraszamy do wspólnej Adoracji i modlitwy różańcowej. Okazja do Sakramentu Pokuty w te dni: rano od godz. 6.30 do 7.00, po południu od godz. 17.00 do 18.00 – skorzystajmy, aby w stanie łaski uświęcającej rozpocząć okres Wielkiego Postu, tym bardziej, że w tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne.
  3. W nowym tygodniu: *We wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00. *W najbliższą środę – przypada Popielec. W tym dniu obowiązuje abstynencja i post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia; pozostałe posiłki mogą zostać ograniczone co do ilości. Msze Św. z obrzędem posypania głów popiołem w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 16.30, 18.00 i 19.30. Od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Rozpocznie się także w tym dniu – prowadzone przez naszą Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. – Seminarium poświęcone modlitwie o uwolnienie, początek po Mszy Św. o godz. 19.30. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. *W piątek – nabożeństwa Drogi Krzyżowej: dla dzieci o godz. 17.00, dla dorosłych o g. 9.00, dla młodzieży i dorosłych o g. 19.30. Z racji pierwszego piątku odwiedziny Chorych w domach z Komunią Św. od godz. 9.00. *W pierwszą sobotę – nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP po Mszy Św. porannej, a po Mszy Św. o 18.00 – Wieczór Jana Pawła II z modlitwami i rozważaniem nauki naszego Świętego Rodaka – zapraszamy. Także w sobotę przypada Święto Św. Kazimierza, królewicza – patrona archidiecezji krakowskiej. *W przyszłą niedzielę pierwsze Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17.00.
  4. Serdecznie zapraszamy na organizowane przez Ruch Kultury Chrześcijańskiej „ODRODZENIE” w naszym kościele: otwarte Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi Ojciec Leon Knabit OSB, Benedyktyn. Rozpoczęcie w piątek o godz. 18.00, kolejne spotkania: w sobotę o godz. 10.00 i w niedzielę o 12.00.
  5. Nasza parafia wraz z parafią MB z Lourdes organizuje pielgrzymkę do Fatimy z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy objawień fatimskich, planowany termin to: 3. – 13. października – zainteresowanych zapraszamy do zakrystii lub kancelarii, jest też informacja w gablocie.
  6. W poniedziałek o godz. 16.00 odbędzie się w naszym kościele koncert organowy w wykonaniu Artura Szczerbinina. Wstęp wolny, Serdecznie zapraszamy!
  7. Przypominamy o dniu otwartym w Przedszkolu Niepublicznym „Tam Tam i Tu” pod patronatem misyjnym kapucyna br. Benedykta Pączki, który odbędzie się w sobotę, 4. marca – więcej informacji na plakacie.
  8. Przypominamy również i prosimy o skorzystanie z możliwości pomocy najuboższym w naszej Wspólnocie Parafialnej, poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku dochodowego dla organizacji pożytku publicznego, którą jest Stowarzyszenie Miłosierdzia. Dokładne informacje podane są na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii.
  9. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury.
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, życzymy wielu łask i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Troszcząc się o sprawy życia doczesnego, nie zapominajmy o Królestwie Bożym, ale zaufajmy Bogu, który nas błogosławi i darzy swymi dobrami.