Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VII. Zwykła – 19.02.2017.

Wprowadzenie:

Dzisiaj mówi nam Pan, że pierwszym i największym z Jego przykazań jest przykazanie miłości. I to miłości nawet nieprzyjaciół. Chrystus stawia to przykazanie na szczycie swej etycznej nauki. Chrześcijaninem jest więc dopiero ten, kto potrafi miłować nawet nieprzyjaciół. Ofiara Chrystusa, którą. przyszliśmy składać, daje nam tę niepojętą dla świata moc: miłowanie nieprzyjaciół.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory niedzielne o godz. 17.30 – zapraszamy serdecznie!
  2. W nowym tygodniu: *Środa – Święto Katedry Św. Piotra, Apostoła. Również w środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. od godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy na chwilę osobistej modlitwy. *Piątek – spotkanie i Msza Św. Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji o godz. 18.00 – zapraszamy także osoby, które chciały by dołączyć do tej Wspólnoty. *W sobotę – spotkanie naszych parafialnych grup i wspólnot o godz. 16.00 w sali dolnego kościoła z racji imienin ks. Aleksandra.
  3. W przyszłą niedzielę spotkanie i Msza Św. dla Rodziców i Dzieci, które w naszym kościele pragną przystąpić do Pierwszej Komunii Św. o godz. 16.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Już dzisiaj także serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę, a które będą pomocą w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.
  4. Terminy spotkań dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania podane są naszej stronie internetowej i wywieszone w gablocie informacyjnej.
  5. Zapraszamy także chłopców i dziewczęta do Liturgicznej Służby Ołtarza i Stowarzyszenia Dzieci i Młodzieży Wincentyńskiej – spotkanie w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej.
  6. Nasza parafia wraz z parafią MB z Lourdes organizuje pielgrzymkę do Fatimy z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy objawień fatimskich, planowany termin to: 3. – 13. października – zainteresowanych zapraszamy do zakrystii lub kancelarii, jest też informacja w gablocie.
  7. Przedszkole Niepubliczne „Tam Tam i Tu” pod patronatem misyjnym kapucyna br. Benedykta Pączki zaprasza do skorzystania z bezpłatnej opieki do 5. godzin dziennie w roku szkolnym 2017/18 dla dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat. Dzień otwarty w przedszkolu odbędzie się 4. marca – więcej informacji na plakacie.
  8. Przypominamy o możliwości pomocy najuboższym w naszej Wspólnocie Parafialnej, poprzez dokonanie odpisu 1% od podatku dochodowego dla organizacji pożytku publicznego, którą jest Stowarzyszenia Miłosierdzia. Dokładne informacje podane są na ulotkach przy wyjściu z kościoła i na stronie internetowej parafii. Uproszczona procedura wymaga tylko wypełnienia trzech rubryk w zeznaniu podatkowym i nie obciąża żadnymi kosztami. Zachęcamy do udziału w tej formie pomocy najuboższym, z góry dziękując za okazaną wielkoduszność.
  9. Jak zawsze polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele i zachęcamy do lektury. *Możliwość skorzystania z darmowych porad prawnych w najbliższą sobotę, 25.02., dyżur Pani mecenas od godz. 19.00 do 20.00 w bibliotece parafialnej.
  10. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, życzymy wielu łask i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Pamiętajmy w tym tygodniu o wołaniu Chrystusa: „miłujcie waszych nieprzyjaciół\”. Na trud chodzenia tą drogą błogosławi nas Bóg Wszechmogący.