Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Adwentu – 04.12.2016.

Wprowadzenie:

Dzisiaj, w drugą niedzielę Adwentu, liturgia ukazuje nam Jana Chrzciciela, który stanął na przełomie Starego i Nowego Przymierza jako zwiastun i przewodnik Mesjasza, aby głosić Jego obecność wśród ludu. Wsłuchani w nawoływanie proroka znad Jordanu prostujmy drogi swego życia, abyśmy mogli stać się uczestnikami zbawienia, które przygotował nam Pan.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: nieszpory z 2. niedzieli Adwentu o godz. 17.30 – zapraszamy do modlitwy śpiewem psalmów. „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj do puszek ofiary na pomoc dla Kościoła na Wschodzie.
  2. Tradycyjne Msze Św. roratnie odprawiamy: w dni powszednie o godz. 7.00, a także we wtorki i czwartki o g. 18.00 – tak, aby uczestniczyły w nich Dzieci z lampionami. Niech uczestnictwo w Roratach, pomoże nam w owocnym przeżywaniu Adwentu i przygotowaniu do Świąt Narodzenia Pańskiego.
  3. W nowym tygodniu: *W środę – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła. Również w środę: modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym – od godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. Także w środę Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Miłosierdzia o godz. 18.00. *Czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, Msze Św. o godz. 7.00 i 18.00. Jak w każdy czwartek wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.
  4. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej Wspólnocie Parafialnej rekolekcje adwentowe, które poprowadzi Kapłan z naszego Zgromadzenia: Ks. Łukasz Patoń CM, pracujący w niedalekich Piekarach w prowadzonym przez Misjonarzy Liceum „Radosna Nowina 2000”. Plan rekolekcji jest wywieszony w gablocie, jest też na stronie internetowej Parafii, a w tygodniu wydrukowany na kartkach pojawi się w kościele. Zapraszając wszystkich bardzo serdecznie polecamy Waszym modlitwom ten szczególny czas. Także w przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 16.30.
  5. Zapowiadane już „Warsztaty Adwentowe” dla dzieci i rodziców; na które zapraszają: Wincentyńska Młodzież Maryjna i Liturgiczna Służba Ołtarza odbędą się w sobotę, 10. grudnia od godz. 14.00. Zaproszenia na „Warsztaty” są jeszcze do odebrania na stoliczku pod chórem i w zakrystii.
  6. W sobotę, 10.12. – jako kontynuacja rekolekcji Światowych Dni Młodzieży w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego spotkanie z cyklu „Ogień dla nas i całego świata”, poprowadzi je ks. bp Grzegorz Ryś, początek o godz. 16.30, Eucharystia o godz. 18.00 – zapraszamy wszystkich serdecznie!
  7. I jeszcze inne zaproszenia: *Jutro w Sanktuarium Św. Jana Pawła II o godz. 17.00 koncert znakomitego chóru z Pescary – szczegóły na plakacie. *Od 7. do 10. grudnia w kinach Kijów oraz Mikro odbywać się będzie Festiwal Filmów Chrześcijańskich ARKA 2016. W każdym dniu przewidziana jest projekcja kilku premierowych filmów, spotkania z reżyserami i inne wydarzenia związane z Festiwalem – szczegóły na plakacie i na stronie Internetowej Festiwalu. *Kolejne spotkanie z cyklu: „Porozmawiajmy o Krowodrzy” odbędzie się w piątek, 9. grudnia, o godz. 17.30 w Klubie Dziennikarzy „Pod Gruszką”, ul. Szczepańska 1. *Pragniemy także zwrócić Waszą uwagę na plakat Fundacji zajmującej się pozyskiwaniem i gromadzeniem dawców szpiku informujący o najbliższej akcji rejestracji potencjalnych dawców, która odbędzie się 10. i 11. grudnia w kilku centrach handlowych.
  8. Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej, która jest dostępna w naszym kościele. Na stoliku pod chórem możemy otrzymać świece na wigilijne stoły rozprowadzane w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, są również opłatki i kartki świąteczne. Tradycyjnie przed świętami wystawiony jest pod chórem kosz na trwałe produkty żywnościowe i chemiczne, które przed Bożym Narodzeniem nasze Stowarzyszenie Miłosierdzia przekaże rodzinom i osobom ubogim i potrzebującym w naszej Wspólnocie Parafialnej, za każdy odruch serca bardzo dziękujemy, dziękujemy także za już przekazane dla dzieci ze szkoły po sąsiedzku słodycze i upominki!
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wszystkim świętującym: Szanownym Jubilatom i Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia, zapewniając o szczerej życzliwości i serdecznej modlitwie.

\”Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego\”. Oto nasze adwentowe zadanie, oto program naszego chrześcijańskiego działania. Na trud jego realizacji przyjmijmy teraz błogosławieństwo Pana.