Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXV. zwykła – 18.09.2016.

Wprowadzenie:

Bóg dał nam w dzierżawę dobra materialne i pragnie, byśmy używając dzieł stworzonych, mogli świadczyć miłość i służyć swym bliźnim. Na każdej Eucharystii uczmy się postawy służebnej i zamieniajmy to, co przemijające, na dobra wieczne.          Serdeczne: „Bóg zapłać!” za dzisiejsze ofiary na tacę, które będą pomocą w pokrywaniu kosztów sprowadzenia i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj o godz. 17.30 – nieszpory niedzielne z modlitwami z okazji Dnia Środków Społecznego Przekazu a także w intencji dzieci i młodzieży w związku z przypadającym dzisiaj wspomnieniem Św. Stanisława Kostki – zapraszamy!
  2. Wznawiamy od dzisiaj odprawianie Mszy Św. dla Rodziców z małymi dziećmi – w niedziele o godz. 11.00 w kaplicy dolnego kościoła.
  3. W tym tygodniu: *Wtorek – liturgiczne wspomnienie Świętych męczenników koreańskich. *Środa – święto Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Również w środę Msza Św. Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Piątek – wspominamy w liturgii Św. Ojca Pio. *W sobotę, 24.09. – odbędzie się VII. Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik – rozpoczęcie o godz. 9.30 modlitwą w Sanktuarium Św. Jana Pawła II – zapraszamy wszystkich tworzących tę modlitewną wspólnotę (szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie).
  4. Już za dwa tygodnie rozpoczniemy peregrynację po naszej parafii relikwii naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy, zachęcamy rodziny, osoby samotne, chorych do włączenia się we wspomnianą peregrynację – zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  5. W najbliższą sobotę, 24.09. o godz. 7.00 wyruszy spod kościoła pielgrzymka autokarowa na Górę Św. Anny, w związku z dużym zainteresowaniem zostanie podstawiony większy autokar, dlatego można jeszcze dołączyć do wspomnianej pielgrzymki – zapisy do czwartku w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele zachęcając do lektury. Jest także do nabycia pod chórem najnowsza książka o naszej Patronce pt.: „Ewangelia w świeckiej sukni”, autorstwa ks. prof. Edwarda Stańka. Książka wydana z okazji 25. rocznicy beatyfikacji Anieli Salawy zawiera kilka interesujących konferencji poświęconych naszej błogosławionej.
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Nie możemy służyć Bogu i mamonie, dlatego przyjmijmy błogosławieństwo Boże, byśmy nie stali się niewolnikami rzeczy, ale by one służyły nam i naszym bliźnim.