Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XXIV. zwykła – Uroczystość Odpustowa: Bł. Anieli Salawy, dziewicy – 11.09.2016.

Wprowadzenie:

Zgromadzeni dzisiaj w naszej świątyni z radością obchodzimy doroczną uroczystość odpustową ku czci Bł. Anieli Salawy – Patronki naszego kościoła i naszej Wspólnoty Parafialnej. Dziękujemy Bogu za Jej beatyfikację, której 25. lat temu, dokonał nasz Papież: Św. Jan Paweł II, dziękujemy za dary, którymi Bóg Ją obdarzył w życiu, za Jej przykład miłości Boga i bliźniego. Uczestnicząc w tej Mszy Św. uwielbiajmy Boga, składajmy nasze dziękczynienie i prośmy, przez wstawiennictwo naszej Patronki o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla całej Wspólnoty Parafialnej, dla wszystkich, którzy tutaj się modlą i proszą o modlitwę, dla Dobrodziejów, Fundatorów i Budowniczych naszego kościoła, szczególnie naszego Ks. Jana Kowalika CM – budowniczego i pierwszego proboszcza. Bardzo serdecznie witamy wśród nas O. Stanisława Sikorę OFM – kustosza grobu i relikwii Bł. Anieli w Bazylice Ojców Franciszkanów, który wygłosi Słowo Boże.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj o godz. 17.00 – przygotowany w oparciu o „Dzienniczek” Bł. Anieli Salawy: koncert z okazji 25. rocznicy Jej beatyfikacji – zapraszamy!
  2. W dniu naszego Odpustu pragniemy serdecznie powitać w naszej Wspólnocie Parafialnej nowego duszpasterza: Ks. Adama Kaganka CM, polecając Go Waszej życzliwej pamięci i modlitwie.
  3. Dzisiaj także dziękujemy Panu Bogu za beatyfikację naszego Rodaka: Ks. Władysława Bukowińskiego, która odbywa się w dalekiej Karagandzie, gdzie przez lata posługiwał nowy błogosławiony Kościoła Św.
  4. W tym tygodniu: *Wtorek – liturgiczne wspomnienie Św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła. *Środa – święto Podwyższenia Krzyża Świętego – po Mszach Św. o 7.00 i 18.00 adoracja Krzyża Św. Również w środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Także w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  5. Od przyszłej niedzieli wznawiamy odprawianie Mszy Św. dla Rodziców z małymi dziećmio godz. 11.00 w kaplicy dolnego kościoła! Już dzisiaj serdeczne: „Bóg zapłać!” za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę a które będą przeznaczone na pokrycie kosztów budowy organów w naszym kościele.
  6. Od poniedziałku wznawia działalność nasza biblioteka parafialna – dyżury od godz. 16.00 do 17.30. Zapraszamy także do korzystania z salek sportowych w godz. od 16.00 do 18.00 – po wcześniejszym ustaleniu!
  7. Aktualne jest zaproszenie do włączania się w peregrynację po naszej parafii relikwii naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy, zachęcamy rodziny, osoby samotne, chorych – zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  8. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele zachęcając do lektury.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Boże błogosławieństwo niech nam towarzyszy w tym uroczystym Dniu Odpustu i przez cały nowy tydzień, umocni w postawie naśladowania naszej Patronki: Bł. Anieli Salawy – w tym duchu je przyjmijmy!