Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XV. zwykła – 10.07.2016

Wprowadzenie:

Jezus przyszedł na ziemię po to, by obdarzyć nas prawdziwym szczęściem, które pochodzi od Boga. Tylko Bóg może nam dać szczęście. Niech ta dzisiejsza Eucharystia uwrażliwi nasze serca na potrzeby innych, abyśmy potrafili dawać szczęście innym, stając się w ten sposób miłosiernymi samarytanami.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: o godz. 17.30 nieszpory niedzielne; także dzisiaj zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o 18.00.
  2. W tym tygodniu: *Poniedziałek – święto Św. Benedykta, Opata, patrona Europy a także Papieża seniora o którym będziemy pamiętać w naszych modlitwach. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. *Sobota – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel czyli NMP Szkaplerznej; przypada w tym dniu 5. rocznica śmierci ks. bpa Albina Małysiaka (+2011).
  3. Jutro zatrzyma się przy naszym kościele XXXIII. Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę; Pielgrzymi spodziewani są około godz. 15.00 – gdyby ktoś chciał i mógł pomóc ugościć Pielgrzymów np.: napojami czy jakimś ciastem – z wdzięcznością przyjmiemy takie wsparcie i z góry: „Bóg zapłać!”
  4. Już dzisiaj składamy serdeczne podziękowanie za ofiary, które zechcecie złożyć w przyszłą niedzielę, a które będą przeznaczone na pokrywanie kosztów zakupu i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele – szczere: „Bóg zapłać!”
  5. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy osobom i rodzinom, które w ostatnich dnia zadeklarowały gotowość przyjęcia u siebie Pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży; chętnie skorzystamy z pomocy kolejnych Drogich Parafian, jeśli chodzi o ugoszczenie Pielgrzymów – chętni mogą zapisać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Jeszcze i w tę niedzielę prosimy o wsparcie Światowych Dni Młodzieży dziękując serdecznie za ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła.
  6. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele, zachęcając do wakacyjnej lektury!
  7. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku – z Panem Bogiem przez modlitwę i niedzielną Eucharystię. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Niech błogosławieństwo Boże, które za chwile przyjmiemy, będzie dla nas umocnieniem w dziełach miłosierdzia.