Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – XIV. zwykła – 03.07.2016

Wprowadzenie:

Jezus Chrystus dawca życia wiecznego proponuje nam dzisiaj pokój, jako wartość bezcenną dla nas, żyjących w chaosie wojen i konfliktów. Tylko pokój może ocalić nasze życie. Właśnie po to zgromadziliśmy się na Mszy Świętej, aby pokrzepić się Słowem i Ciałem, bo tylko ten pokarm może nas umocnić w trosce o Boży pokój wszędzie tam, gdzie jesteśmy i będziemy się znajdować.

Ogłoszenia:

  1. Dzisiaj: o godz. 17.30 nieszpory niedzielne – zapraszamy do wspólnej modlitwy śpiewem psalmów!
  2. W tym tygodniu: *Poniedziałek – święto obchodzone w całej naszej Archidiecezji: Rocznica Poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. *Przed nami pierwszy czwartek miesiąca: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Natomiast o godz. 18.00 – Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych.
  3. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  4. W poniedziałek, 11. lipca zatrzyma się przy naszym kościele XXXIII. Piesza Pielgrzymka z Trzemeśni na Jasną Górę; Pielgrzymi spodziewani są około godz. 15.00 – gdyby ktoś chciał i mógł pomóc wesprzeć Pielgrzymów np.: napojami czy jakimś ciastem – z wdzięcznością przyjmiemy takie wsparcie i z góry: „Bóg zapłać!”
  5. Serdeczne podziękowania dla osób i rodzin, które w ostatnich dnia zadeklarowały gotowość przyjęcia u siebie Pielgrzymów Światowych Dni Młodzieży; chętnie skorzystamy z pomocy kolejnych Drogich Parafian, jeśli chodzi o ugoszczenie Pielgrzymów – chętni mogą zapisać się w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Również i w tę niedzielę prosimy o wsparcie Światowych Dni Młodzieży dziękując serdecznie za ofiary składane do puszek przy wyjściu z kościoła.
  6. Pielgrzymka na Jasną Górę – w ramach Pielgrzymki Stowarzyszenia Cudownego Medalika – wyruszy w najbliższą sobotę, 09. lipca o godz. 7.00. – jest jeszcze kilka miejsc. Zapisy w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  7. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele, zachęcając do wakacyjnej lektury!
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia, wyjeżdżającym na wakacje: dobrego i bezpiecznego wypoczynku – zawsze w łączności z Panem Bogiem przez modlitwę i niedzielną Eucharystię. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i stańmy się siewcami Bożego pokoju we współczesnym świecie.