Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – VIII. zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy – 22.05.2016

Wprowadzenie:

Prawdziwa miłość swoje źródło ma w Trójcy Świętej. Bóg Ojciec zesłał na świat „Syna, Słowo Prawdy i Ducha Uświęciciela”, tylko dlatego abyśmy zrozumieli cud Bożej miłości, która inna jest od ludzkiej. Jedność Bożych Osób wzywa nas dzisiaj do jedności z całym Kościołem Powszechnym, ale również i z Kościołem domowym, który jest pierwszą świątynią w życiu chrześcijanina. Serdeczne: „Bóg zapłać!” za składane dzisiaj na tacę ofiary, które będą pomocą w pokrywaniu kosztów zakupu i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.

Ogłoszenia:

 1. Dzisiaj: nabożeństwo majowe z modlitwą do Najświętszej Trójcy o godz. 17.30. Także dzisiaj nasza Wspólnota wraz z parafiami naszego dekanatu pielgrzymuje do Sanktuarium Św. Jana Pawła II w duchu dziękczynienia za Jego pontyfikat i kanonizację – rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 17.00 w Centrum Jana Pawła II a po Niej Procesja Światła – zapraszamy!
 2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe: w dni powszednie – codziennie po Mszy Św. wieczornej.
 3. W tym tygodniu pielgrzymujące po naszej Archidiecezji znaki Światowych Dni Młodzieży: krzyż i Ikona Matki Bożej dotrą do naszego Dekanatu – powitanie znaków w poniedziałek o godz. 15.00 w kościele Św. Jana Kantego na Osiedlu Widok – dokładny plan nawiedzenia umieszczony jest gablocie i na stronie naszej Parafii; warto wspomnieć, że wieczorem około 21.20 znaki ŚDM przybędą do naszej macierzystej Parafii MB z Lourdes – zapraszamy – szczególnie młodzież – do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu! W związku ze Światowymi Dniami Młodzieży ciągle aktualna i wielka jest prośba o przyjmowanie młodych pielgrzymów do Swoich domów – chętnych prosimy o kontakt w zakrystii lub kancelarii albo też mailowy.
 4. Poza tym w nowym tygodniu: *We wtorek – Msza Św. i spotkanie Stowarzyszenia Cudownego Medalika o godz. 18.00 – zapraszamy także osoby, które chciałyby dołączyć do tej parafialnej grupy modlitewnej. *W środę – Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na spotkanie z cyklu spotkań z Listem Św. Pawła do Filipian – początek o g. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła.
 5. W czwartek, 26.05. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). Msze Św.: przed południem według porządku niedzielnego, po południu Msze Św.: przed procesją o godz. 16.00 i wieczorem po zakończeniu procesji około godz. 19.00, nie będzie Mszy Św. o godz. 18.00. Procesja Bożego Ciała tradycyjnie wyruszy z kościoła NMP z Lourdes do naszego kościoła około godz. 17.15. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału – będzie to świadectwo naszej wiary, uroczyste uwielbienie Chrystusa i dziękczynienie za Dar Eucharystii.
 6. Dzieci sypiące kwiatki, dzieci klas III. i IV. w strojach komunijnych, Grupa Maryjna, Lektorzy, Ministranci, Harcerze zgromadzą się przed procesją o godz. 16.45 przy naszym kościele i wszyscy przejdziemy z orkiestrą do kościoła NMP z Lourdes. Prosimy także o udekorowanie naszych domów i mieszkań na trasie procesji przy al. Kijowskiej.
 7. Centralna procesja Bożego Ciała Miasta Krakowa rozpocznie się Mszą Św. na Wawelu o godz. 9.00.
 8. W piątek, 27.05. – obchodzić będziemy 16. Rocznicę Konsekracji naszego kościoła. Chcemy, aby było to dziękczynienie Panu Bogu za naszą świątynię oraz modlitwa w intencji całej naszej Parafialnej Wspólnoty: szczególnie budowniczego i pierwszego proboszcza: Ks. Jana Kowalika CM, wszystkich budowniczych i dobrodziejów naszego kościoła. Uroczyste Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00 – zapraszamy! Również w piątek czci Swojego Patrona: Ks. Augustyn Konsek CM – będziemy polecać Solenizanta w czasie Mszy Św. o godz. 18.00. Będzie to również ostatni piątek miesiąca dlatego po Mszy Św. wieczornej odmówimy modlitwy o łaskę zdrowia za wstawiennictwem Św. Jana Pawła II.
 9. Zapraszamy na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej (w ramach Pielgrzymki Apostolatu MARGARETKA) – wyjazd w sobotę, 11. czerwca o godz. 7.00. Chętne osoby prosimy o zapisywanie się w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
 10. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
 11. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Błogosławieństwo Trójjedynego Boga niech nas umacnia, strzeże i pozostanie na zawsze.