Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 15.05.2016

Wprowadzenie

Gromadzi nas miłość Boża, przy ołtarzu Jezusa Chrystusa. Miłość, która mieszka w naszych sercach, jest owocem Ducha Świętego, który zapala nas ogniem swojej miłości. Dlatego z wiarą przychodzimy tutaj do ołtarza naszego Zbawiciela, aby od Niego uczyć się miłości, która jest prawdą i prowadzi do zjednoczenia. Niech Duch Święty nam w tym dopomaga i sprawia, abyśmy będąc we wspólnocie Kościoła Chrystusowego, uczestniczyli w jedności ciała Jezusa.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nabożeństwo majowe z modlitwą do Ducha Św. o godz. 17.30. Także dzisiaj w naszej Wspólnocie szczególna uroczystość – dzieci z klas trzecich uczestniczą pierwszy raz w pełni we Mszy Św. przyjmując do Swoich serc Jezusa Eucharystycznego. Niech będzie to dla nas wszystkich okazja do refleksji: o Mszy Św., o naszym przystępowaniu do Komunii Św., spowiedzi, pierwszych piątkach; a przede wszystkim do gorącej modlitwy o wierność Chrystusowi, którego po raz pierwszy przyjęły do Swoich dziecięcych serc. W Białym Tygodniu dzieci w strojach komunijnych uczestniczyć będą we Mszach Św. o godz. 18.00.
  2. Jutro drugi dzień świąteczny: Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła; Msze Św. w naszym kościele o godz.: 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30 – zapraszamy!
  3. Nabożeństwa majowe w dni powszednie – codziennie po Mszy Św. wieczornej.
  4. W nowym tygodniu: *W środę – wspominając rocznicę urodzin Św. Jana Pawła II (18.05.1920.), będziemy wzywać Jego orędownictwa w czasie Mszy Św. i nabożeństwa majowego – zapraszamy do wspólnej modlitwy. Także w środę – Wspólnota Odnowy w Duchu Św. zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu spotkań z Listem Św. Pawła do Filipian – początek o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła. *Czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Również w czwartek oddamy cześć Jezusowi Chrystusowi, Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi. To nowe święto, wpisane do kalendarza liturgicznego na polecenie papieża Benedykta XVI, od 2013 roku jest obchodzone w naszej Ojczyźnie. *W sobotę w naszym kościele koncert maryjny w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej, początek około godz. 19.00 (po Mszy Św. wieczornej), szczegóły na plakacie – zapraszamy! Także w sobotę o godz. 11.00 odbędą się w naszym kościele święcenia kapłańskie diakonów ze Zgromadzenia Św. Michała Archanioła i w seminaryjnym kościele przy ul. Stradomskiej, o godz. 9.00 będą miały miejsce święcenia diakonatu i kapłańskie – polecamy Waszej modlitwie przystępujących do tych święceń alumnów i diakonów. I jeszcze w sobotę od godz. 16.30 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia 6. spotkanie w ramach oficjalnych rekolekcji przygotowujących nas do Światowych Dni Młodzieży. Poprowadzi je tym razem charyzmatyk z Meksyku: Jose Prado Flores.
  5. W przyszłą niedzielę – w Uroczystość Najświętszej Trójcy – w czasie Mszy Św. o godz. 10.30 będziemy przeżywać Rocznicę I. Komunii Św. W związku z tym zapraszamy wszystkie Dzieci, które przed rokiem w naszym kościele przyjęły Pana Jezusa do Swoich serc i Ich Rodziców na spotkanie w czwartek o godz. 16.00. Już dzisiaj dziękujemy za ofiary, które zechcecie złożyć na tacę w przyszłą niedzielę, a które będą przeznaczone na pokrywanie kosztów zakupu i montażu organów piszczałkowych w naszym kościele.
  6. Również w przyszłą niedzielę, 22.05. nasza Wspólnota wraz z parafiami naszego dekanatu będzie pielgrzymować do Sanktuarium Św. Jana Pawła II w duchu dziękczynienia za Jego pontyfikat i kanonizację – rozpoczęcie Mszą Św. o godz. 17.00 w Centrum Jana Pawła II a po Niej Procesja Światła – bardzo serdecznie zapraszamy! Osoby, które chciałyby skorzystać z „busa”, aby dotrzeć do Centrum Jana Pawła II prosimy o zapisywania się w kancelarii lub zakrystii do czwartku włącznie.
  7. W naszej Archidiecezji rozpoczyna się peregrynacja znaków Światowych Dni Młodzieży: krzyża i Ikony Matki Bożej – uroczyste powitanie znaków nastąpi w Centrum Jana Pawła II, w najbliższy piątek o godz. 17.00. Wspomniane znaki, będziemy gościć także w naszym dekanacie szczegóły tego nawiedzenia na plakacie umieszczonym w gablocie i na stronie internetowej naszej Parafii.
  8. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu – wśród nich i naszym Duszpasterzom: Ks. Janowi Markowi, Ks. Przemysławowi i Ks. Łukaszowi, wspominającym w tym tygodniu rocznicę święceń kapłańskich – wszystkim składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

 

Niech Boże błogosławieństwo, które za chwilę przyjmiemy przygotuje serca na przyjęcie Ducha Pocieszyciela, który rozpali nasze życie ogniem miłości, który jest tak bardzo potrzebny wszędzie tam, gdzie mieszkamy i pracujemy.