Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – II. Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożęgo – 03.04.2016

Wprowadzenie

Podczas sprawowania tej Eucharystii, Bóg Ojciec ponowi dla nas wielkie dzieło swojej miłości, którego dokonał w swoim Synu Jezusie Chrystusie. Niech ta Ofiara, będzie dla nas wezwaniem, abyśmy na miłosierną miłość Bożą odpowiedzieli miłością z naszej strony.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj: nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30. Łączymy się duchowo z Sanktuarium w Łagiewnikach, gdzie w sposób szczególny obchodzone jest dzisiaj Święto Bożego Miłosierdzia.
  2. Jutro, w poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze Św. o godz.: 7.00 i 18.00. Kościół przeżywa tę Uroczystość, jako Dzień Świętości Życia i zachęca do podjęcia Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Również w naszej Wspólnocie chcemy to uczynić, jutro, w czasie Mszy Św. o godz. 18.00. Niech ta sprawa i intencja nie będą nam obojętne, zapraszamy do podjęcia tego wielkiego dzieła – pod chórem znajdują się foldery z informacją o Duchowej Adopcji i modlitwą codzienną. Także w poniedziałek od godz. 19.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele, prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. – zapraszamy wszystkich serdecznie!
  3. *W środę modlitewne spotkanie Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w dolnym kościele. *W czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych o godz. 18.00 w czwartek.
  4. Spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania z klas III. gimnazjum w środę o godz. 19.30 – obecność obowiązkowa.
  5. W przyszłą niedzielę: zmiana tajemnic różańcowych i Msza Św. w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i Apostolatu MARGARETKA o godz. 18.00.
  6. Jeszcze raz w imieniu Stowarzyszenia Miłosierdzia, działającego przy naszej Wspólnocie Parafialnej, zwracamy się z prośbą o przekazywanie 1% podatku – także w ten sposób możemy pomóc ubogim i potrzebującym. Szczegóły na ulotkach wyłożonych na półkach z prasą i na stronie internetowej Parafii – „Bóg zapłać!” za ten gest dobroci!
  7. Polecamy, zachęcając do lektury, prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  8. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Wszystkim Zacnym Solenizantom i Jubilatom, świętującym w tym tygodniu składamy najserdeczniejsze życzenia i zapewniamy o pamięci w modlitwie.

Błogosławieństwo Boga Wszechmogącego niech spocznie na nas tutaj obecnych i pomaga w pielgrzymce życia. Niech wszczepi w nasze serca miłość do Boga i ludzi, której tak bardzo dziś potrzeba.