Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Poniedziałek Wielkanocny – Oktawa Wielkanocy – 28.03.2016

Wprowadzenie

Idę dzisiaj do Galilei, Panie, by Cię zobaczyć. Ucieszyć oczy i serce widokiem Ciebie Zmartwychwstałego. Chcę zbliżyć się do Ciebie, objąć za nogi i oddać Ci pokłon. Zerwałeś więzy śmierci. I dajesz mi nadzieję w swoim Zmartwychwstaniu, że i ja mogę zerwać więzy grzechu i zła, które jest we mnie, by już nie panowało nad moją duszą. Bo moją siłą jest Twoje Zmartwychwstanie.

Ogłoszenia

  1. Dzisiaj drugi dzień świąteczny; Msze Św. odprawiamy według niedzielnego porządku. „Bóg zapłać!” za złożone ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  2. Zapraszamy dzisiaj na Nowennę do Miłosierdzia Bożego o godz. 17.30.
  3. W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Święto Miłosierdzia Bożego (Uroczystości Odpustowe w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach). Przez cały tydzień – który jest Oktawą Wielkanocy, będziemy odprawiać Nowennę do Miłosierdzia Bożego – od jutra, po Mszy Św. wieczornej.
  4. W czwartek: wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00 – zapraszamy! *W najbliższy piątek z racji uroczystego charakteru Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Będzie to pierwszy piątek miesiąca – pamiętajmy o Komunii Św. wynagradzającej Sercu Jezusowemu. Odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. *Pierwsza sobota miesiąca – po Mszy Św. porannej nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II, połączony z Nowenną do Bożego Miłosierdzia, zapraszamy serdecznie, tym bardziej, że przypada wtedy 11. rocznica odejścia do Domu Ojca naszego Papieża Jana Pawła II.
  5. Ze względu na uroczysty charakter Oktawy Wielkanocy liturgiczne obchody Uroczystości Zwiastowania Pańskiego zostały przeniesione na poniedziałek, 04. kwietnia. Jest to w Kościele Dzień Świętości Życia, wiele osób podejmuje w tym dniu Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego – zachęcamy do tej decyzji. Dla osób zainteresowanych będą wyłożone na stoliczku pod chórem stosowne deklaracje, które będzie można złożyć w czasie Mszy Św. w Uroczystość Zwiastowania.
  6. Polecamy i zachęcamy do świątecznej lektury prasy katolickiej, którą można nabyć w naszym kościele.

Idźmy z radością ogłosić całemu światu wieść o zwycięstwie nad śmiercią dokonanym przez Chrystusa. Chrystus zmartwychwstał, prawdziwie zmartwychwstał, alleluja.