Ogłoszenia

Ogłoszenia duszpasterskie – Niedziela – IV. zwykła – 31.01.2016

Wprowadzenie:

Łatwo oburzyć się na coś, co jest nie po naszej myśli, co nie pasuje do naszego obrazu rzeczywistości. To, co mówi Słowo Boże, czego naucza Kościół, czasem może drażnić, wywoływać niezgodę. A Pan Jezus mówi nam, że został posłany, aby ubogim nieść dobrą nowinę, a więźniom głosić wolność. Prośmy Pana o prostotę serca, abyśmy przyjmowali z otwartością Jego słowa, które kieruje dzisiaj do każdego z nas.

        Pragniemy przekazać smutną wiadomość o śmierci naszego Konfratra i duszpasterza w naszej Parafii śp. Ks. Jana Tworzydły CM prosząc o pamięć w modlitwach do Bożego Miłosierdzia.

Ogłoszenia:

  1. Pogrzeb śp. Ks. Jana Tworzydły CM odbędzie się w czwartek, 04. lutego: o godz. 10.00 – Msza Św. żałobna w kościele Księży Misjonarzy na Kleparzu, przy ul. Św. Filipa 19; około godz. 12.00 – odprowadzenie od bramy Cmentarza Rakowickiego do grobowca Księży Misjonarzy. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności za wieloletnią posługę Ks. Jana w naszej Wspólnocie i prośbą do Boga o nagrodę nieba za misjonarskie życie.
  2. Dzisiaj: nabożeństwo kolędowe o godz. 17.30 – zapraszamy do wspólnej adoracji Nowonarodzonego Jezusa śpiewem kolęd! Również dzisiaj koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu kleryckiego zespołu „Michael” w kaplicy Księży Michalitów przy ul. Kazimierza Wielkiego 95A o godz. 18.00!
  3. *W poniedziałek – prowadzona przez Wspólnotę Odnowy w Duchu Św. adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 19.00 – zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! *We wtorek, 02.02.: Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również Świętem MB Gromnicznej, dlatego w czasie Mszy Świętych – odprawianych o godz.: 7.00, 9.00, 10.30, 12.00, 18.00 i 19.30 – będzie miał miejsce obrzęd poświęcenia świec gromnicznych. Jan Paweł II ogłosił to Święto Dniem Życia Konsekrowanego, będzie ten dzień obchodzony już po raz XX., zakończymy również w tym dniu Rok Życia Konsekrowanego, a naszymi ofiarami będziemy wspierać zakony kontemplacyjne. *W środę – wspomnienie Św. Błażeja, biskupa i męczennika – po Mszach Św. o godz.: 7.00 i 18.00 zostanie udzielone błogosławieństwo Św. Błażeja. Również w środę – otwarte spotkanie modlitewne Wspólnoty Odnowy w Duchu Św. o godz. 19.30 w kaplicy dolnego kościoła – serdecznie zapraszamy! *Przed nami Dni Eucharystyczne: w pierwszy czwartek, piątek i sobotę – okazja do Sakramentu Pokuty: rano od godz. 6.30 do 7.00 i po południu od 16.30 do 18.00. *W czwartek – wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o powołania od godz. 17.00. Również w czwartek Msza Św. Związku Mszalnego: za Dobrodziejów oraz wszystkich żywych i zmarłych wpisanych do Księgi Mszy Św. Wieczystych – o godz. 18.00. Także w czwartek spotkanie Kręgów Biblijnych o godz. 19.00. *W piątek: odwiedziny Chorych z Komunią Św. w domach od godz. 9.00. Również w piątek spotkanie i Msza Św. Wspólnoty Przyjaciół Seminarium i Misji o godz. 18.00. *Sobota – rano po Mszy Św. nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP, a po Mszy Św. o godz. 18.00 – kolejny Wieczór Jana Pawła II – serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i rozważania nauki naszego Świętego Rodaka!
  4. Jak już wspominano dzisiaj o godz. 14.00 w Bazylice Ojców Franciszkanów: II. Charytatywny Koncert na rzecz Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu – zapraszamy!
  5. Od 29. stycznia w polskich kinach można oglądać film „Bernadetta. Cud w Lourdes”. To wyjątkowa produkcja o objawieniach maryjnych, które odmieniły życie tysięcy ludzi. Twórcy filmu pozostali wierni realiom historycznym, a sama postać Bernadetty została zbudowana w oparciu o dzieła ojca Laurentina, najwybitniejszego znawcy tematyki Lourdes. Film został nagrodzony na festiwalu Filmów Religijnych w Rzymie. Zachęcamy do wybrania się do kina, film grany jest w kinach: „Pod Baranami” i „Kijów”.
  6. Po feriach wznawiamy spotkania dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania – w tym tygodniu spotkanie dla klas III. gimnazjum w czwartek o godz. 19.30.
  7. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy zgłosili gotowość przyjęcia u siebie młodych Pielgrzymów, którzy przybędą na Światowe Dni Młodzieży do naszego miasta, ale też ciągle prosimy o kolejne otwarte serca i drzwi – adresy można składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej, można również przekazywać drogą internetową korzystając z formularza kontaktowego na stronie naszej parafii.
  8. Polecamy prasę katolicką dostępną w naszym kościele.
  9. Życzymy dobrej niedzieli i całego tygodnia. Szanownych Solenizantów i Jubilatów, świętujących w tych dniach, zapewniamy o pamięci w modlitwie i życzymy błogosławieństwa Bożego!

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo i bądźmy prorokami Bożej miłości we współczesnym świecie, niech również inni ludzie poznają Chrystusa przez świadectwo naszego życia.